Alkomaty do wykrywania marihuany

Alkomaty do wykrywania marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 09/05/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 15 grudnia 2017 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Widzieliście to w programach o policjantach. Ktoś prowadzi samochód pod wpływem, więc policjant wyciąga alkomat i stwierdza, że kierowca ma alkohol w organizmie. Alkohol może poważnie ograniczyć zdolność prowadzenia pojazdu, nie wspominając o tym, że jazda po pijanemu jest nielegalna.

Ale co z marihuaną? Obecnie policja nie ma możliwości sprawdzenia na miejscu, czy kierowca ma w organizmie marihuanę, ale producenci zarówno w USA, jak i w Kanadzie zamierzają wkrótce wprowadzić takie urządzenie. Alkomaty pomogą policji w zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale mogą też powodować komplikacje dla pacjentów stosujących medyczną marihuanę.

Jako pacjent używający medycznej marihuany, ważne jest, abyś rozumiał przepisy dotyczące używania marihuany, abyś nie złamał prawa nieświadomie - dotyczy to również szczegółów na temat alkomatów na marihuanę i tego, co powinieneś wiedzieć jako świadomy pacjent.

Co to jest alkomat na marihuanę?

Jak sama nazwa wskazuje, alkomat marihuanowy sprawdza zawartość marihuany w Twoim oddechu. Konkretnie, alkomat marihuanowy sprawdza zawartość THC w oddechu użytkownika.

W chwili pisania tego tekstu jedyną firmą, która opracowuje alkomaty z marihuaną, jest Hound Labs - startup, który stara się wejść na rynek jako pierwszy i opowiada się za jazdą bez narkotyków. Firma ta prowadzi sprzedaż wyłącznie dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Firma Cannabix Labs działa na rynku kanadyjskim.

W przeciwieństwie do testów krwi, moczu czy śliny, alkomaty służą jako wygodny sposób określenia, czy ktoś ma w organizmie nielegalną substancję. Obecnie testuje się nimi tylko alkohol, ale wraz z opracowaniem alkomatu firmy Hound Labs będzie można sprawdzać również obecność trawki.

Z technologii alkomatów mogą korzystać zarówno zakłady pracy, jak i policja. Zakłady pracy mogą wykorzystywać je do przeprowadzania losowych testów na obecność narkotyków bez konieczności wysyłania pracownika do laboratorium medycznego, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Policjanci używają alkomatów do badania na miejscu osób podejrzanych o jazdę pod wpływem alkoholu. Pozwala to również pacjentom stosującym medyczną marihuanę na używanie jej, gdy nie prowadzą samochodu lub nie pracują, bez narażania się na karę za posiadanie narkotyku w organizmie.

Jak działają alkomaty z marihuaną?

W skrócie, alkomaty na marihuanę badają cząsteczki w Twoim oddechu na zawartość THC. Można ich używać na miejscu zdarzenia w celu zbadania zawartości marihuany w organizmie.

Obecnie alkomaty alkoholowe mogą odczytywać cząsteczki w oddechu w częściach na tysiąc, a alkomaty marihuanowe w częściach na bilion. Zaawansowana zdolność alkomatu do szczegółowej oceny cząsteczek oddechu pozwala na wykrycie THC.

Jeśli poddasz się badaniu alkomatem na obecność marihuany, będziesz musiał wdychać powietrze do alkomatu około dwóch do trzech razy. Alkomat poinformuje Ciebie i policjanta, gdy otrzyma wystarczającą ilość próbek oddechu, aby wykonać swoje zadanie. Następnie urządzenie trafi do stacji dokującej, gdzie przeprowadzona zostanie analiza chemiczna.

Przenośność alkomatu ziołowego pozwala na natychmiastowe poddanie się badaniu, zamiast kierowania go do laboratorium w celu dostarczenia próbek. Uzyskuje się dokładniejszy wynik, ponieważ test może być przeprowadzony bliżej czasu, w którym osoba testująca była podejrzewana o bycie pod wpływem.

Ponadto alkomaty na obecność konopi indyjskich odczytują zawartość THC obecną w organizmie badanego w ciągu ostatnich dwóch godzin. Obecnie stosowane testy sięgają znacznie dalej wstecz, co utrudnia stwierdzenie, czy dana osoba używała marihuany w ostatnim czasie. Ponieważ THC upośledza sprawność organizmu przez około dwie godziny po zażyciu, test może dokładnie określić, czy dana osoba została upośledzona w wyniku zażycia marihuany.

Jak alkomaty wpłyną na pacjentów stosujących medyczną marihuanę?

Pacjenci, którzy przyjmują leki zawierające wyłącznie CBD, nie muszą się martwić o żadne z tych osiągnięć technologicznych. Alkomaty sprawdzają jedynie zawartość THC, a nie CBD. Ponieważ THC powoduje upośledzenie związane z zażywaniem trawki, nie musisz się również martwić o pracę lub prowadzenie samochodu pod wpływem.

A pacjenci, którzy stosują leki zawierające THC, prawdopodobnie sami nie mają się czego obawiać. Chociaż możliwości alkomatów marihuanowych mogą wydawać się przerażające dla pacjentów obawiających się postępowania sądowego, mają one potencjał, aby im pomóc. Celem twórców alkomatu Hound Labs jest ochrona odpowiedzialnych użytkowników marihuany.

Obecnie firma Hound Labs udostępnia swoje alkomaty wyłącznie wydziałom policji do celów testowych. Planują rozpocząć ich sprzedaż do końca 2017 roku. Jednak wydziały policji nadal będą musiały ustalić, w jaki sposób wykorzystywać alkomaty do celów ścigania i celów dowodowych.

W zależności od miejsca pracy i stanu, alkomat na marihuanę może mieć różny wpływ na bezpieczeństwo zatrudnienia. Gdy stanie się on dostępny dla pracodawców, będą oni mieli szybszy dostęp do testów na obecność narkotyków. Ale również uniemożliwi to pracodawcom uzyskanie pozytywnego wyniku w przypadku osoby, która zażyła marihuanę więcej niż dwie godziny przed badaniem.

Nie każdy stan zapewnia wyraźną ochronę pacjentom stosującym medyczną marihuanę. Ustawa ADA ma na celu ochronę osób niepełnosprawnych i cierpiących na schorzenia zdrowotne, ale nie obejmuje również osób, które zażywają federalnie nielegalne leki. Tak więc to prawo danego stanu decyduje o tym, czy przyjmowanie leków jest uzasadnionym powodem do zwolnienia.

Przyjrzyjmy się ochronie pracy osób stosujących medyczną marihuanę w każdym z legalnych stanów:

    Stany, które jednoznacznie wykluczają użytkowników medycznej marihuany z ochrony: Kalifornia, Kolorado, Michigan, Montana, Ohio, Oregon i Waszyngton. Stany, które prawdopodobnie nie zapewnią użytkownikom medycznej marihuany ochrony: Alaska, Hawaje, Maryland, Massachusetts, New Hampshire, Nowy Meksyk, Vermont i Waszyngton. Stany, w których ochrona użytkowników medycznej marihuany jest niejasna lub w trakcie opracowywania: Floryda, Luizjana, New Jersey i Dakota Północna. Stany, które wyraźnie chronią użytkowników medycznej marihuany: Arizona, Arkansas, Connecticut, Delaware, Illinois, Maine, Minnesota, Nevada, Nowy Jork, Pensylwania i Rhode Island.

Zapoznając się z tą listą, należy pamiętać, że odzwierciedla ona jedynie przepisy obowiązujące w momencie jej sporządzania. Pamiętaj, aby zapoznać się z aktualnym prawem swojego stanu, aby mieć pewność, że jesteś na bieżąco z przepisami.

Jeśli w stanie, w którym mieszkasz, ochrona jest niejasna lub nie ma jej wcale, powinieneś zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Czy musisz zażyć lekarstwo w ciągu dwóch godzin od rozpoczęcia pracy? Jakie są przepisy antynarkotykowe obowiązujące w Twoim miejscu pracy?

Niestety, niektórzy pacjenci mogą być zmuszeni do pójścia do pracy, gdy THC jest jeszcze w ich oddechu. Zmiana pory przyjmowania leków i pracy nie zawsze jest wykonalna. Należy więc rozważyć ryzyko i korzyści oraz sposób postępowania.

Oczywiście, nie należy prowadzić pojazdów pod wpływem THC, niezależnie od przepisów stanowych. Choć narkotyk ten ma swoje zalety, może także upośledzać funkcjonowanie i zwiększać prawdopodobieństwo wypadków.

Gdzie można dowiedzieć się więcej

Aby uzyskać bardziej szczegółowe odpowiedzi na pytania, które uwzględniają Twoją osobistą sytuację, skontaktuj się z nami. Możesz również skorzystać z naszej strony internetowej, aby poszukać specjalnie przeszkolonego lekarza zajmującego się marihuaną.