Jak wypełnić zalecenie dotyczące medycznej marihuany w Nowym Jorku?

Jak wypełnić moje zalecenia dotyczące medycznej marihuany w Nowym Jorku?

Posted by Marihuana Doctors on 01/17/2018 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 25 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Pacjenci z Nowego Jorku, którzy dopiero poznają medyczną marihuanę, mogą być zaskoczeni, że działa ona w innym systemie niż medycyna tradycyjna. Aby wypełnić nowojorską receptę na marihuanę, musisz przejść przez inny proces niż w przypadku zwykłej recepty. Nie martw się - jest tylko kilka różnych kroków, które musisz wykonać, aby otrzymać lek, którego potrzebujesz.

Terminy, które należy znać przy wypełnianiu zalecenia

Po pierwsze - co oznaczają wszystkie terminy używane przez specjalistów i pacjentów zajmujących się medyczną marihuaną? Dlaczego używamy terminów "rekomendacja" i "dyspensarium" zamiast "recepta" i "apteka"? Wiele różnic wynika z podziału między federalnym i stanowym prawem dotyczącym marihuany w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ marihuana jest nadal nielegalna na poziomie federalnym, nie możemy używać tych samych terminów, które stosujemy w odniesieniu do leków wydawanych na receptę, zatwierdzonych przez władze federalne.

Rekomendacja jest odpowiednikiem recepty w przypadku medycznej marihuany. Jeśli lekarz lub punkt sprzedaży, który odwiedzasz, używa terminu "recepta" zamiast "rekomendacja", możesz chcieć sprawdzić, czy jest on legalny. W końcu lekarze nie mogą legalnie przepisywać medycznej marihuany - mogą ją jedynie zalecać.

Dyspensaria działają jak apteki - odwiedzasz je, aby otrzymać lekarstwa. Władze stanu Nowy Jork ściśle regulują działalność dyspenasatoriów i ich licencje. Kiedy ruszył stanowy program medycznej marihuany, tylko pięć firm mogło otworzyć dyspensaria, a w sierpniu 2017 r. zaczęto dodawać kolejne pięć. Dyspensaria mogą sprzedawać tylko medyczną marihuanę, a nie jakiekolwiek inne leki.

Znalezienie idealnej poradni

Jedynym sposobem na legalne otrzymanie medycznej marihuany w Nowym Jorku jest skorzystanie z rekomendacji i zakup zioła w dyspensarium. Podczas gdy niektóre stany pozwalają pacjentom na uprawianie własnych roślin, aby mogli używać ich jako lekarstwa, Nowy Jork wymaga, aby pacjenci przeszli przez licencjonowaną przez stan dyspensę. Dlatego ważne jest, aby pacjenci wybrali dobrą poradnię, w której będą zaopatrywać się w leki na bazie marihuany.

Dlaczego powinienem się martwić o wybór przychodni?

Chociaż w Nowym Jorku nie ma najlepszego dostępu do leków na bazie konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych, nadal powinieneś korzystać tylko z autoryzowanych placówek, które odpowiadają twoim potrzebom. Jest wiele powodów, dla których warto dokładnie sprawdzać potencjalne placówki:

    Aby zachować zgodność z prawem: Jako uprawniony pacjent z medyczną marihuaną, musisz przestrzegać zasad ustalonych przez stan. Nawet posiadając kartę medycznej marihuany, musisz przestrzegać prawa, aby zapewnić sobie zgodność i bezpieczeństwo. Ważnym elementem przestrzegania prawa dotyczącego medycznej marihuany jest pozyskiwanie leków z legalnego źródła. Aby zagwarantować wysoką jakość leków: Leki sprzedawane w licencjonowanych przychodniach przechodzą intensywne testy jakości. Podczas gdy z nielegalnych źródeł możesz otrzymać lek zawierający zanieczyszczenia, lek sprzedawany w aptekach jest bezpieczny w użyciu. Aby uzyskać najlepsze odmiany: Różne apteki sprzedają różne formuły. Każda apteka sprzedaje leki zawierające różne proporcje kannabinoidów. Muszą one mieć co najmniej dwie określone formuły, ale reszta menu zależy od danej placówki. Aby uzyskać najlepsze opcje menu: Oferują one także różne rodzaje produktów. Podczas gdy dyspenasatoria zwykle mają taką samą gamę produktów, nie każdy rodzaj leku ma formułę, której potrzebujesz.

Różne obszary, różny dostęp

Niestety, jeśli mieszkasz na wsi, znalezienie jakiejkolwiek placówki w pobliżu może być łatwiejsze niż znalezienie. W chwili pisania tego tekstu, nowojorskie placówki działają zazwyczaj w miastach takich jak Nowy Jork, Albany i Buffalo. Ze względu na różnice polityczne, poziom dochodów lub dostępność lekarzy przyjaznych konopiom indyjskim, na obszarach wiejskich nie ma tak wielu sklepów jak w miastach.

Chociaż Nowy Jork zezwala na dostarczanie leków do pacjentów, usługi dostawcze działają tylko w Nowym Jorku, na Long Island i w hrabstwie Westchester. Miejmy nadzieję, że wraz z pojawieniem się w najbliższej przyszłości kolejnych pięciu licencjonowanych dyspensariów, dostęp do nich zwiększy się dla wszystkich nowojorczyków. Trudno jednak powiedzieć, czy nowi przedsiębiorcy będą otwierać placówki w miejscowościach wiejskich, czy też pozostaną w miastach.

Jak sprawdzić, czy dany punkt sprzedaży jest legalny?

Stan zezwala tylko pięciu - a wkrótce dziesięciu - firmom na prowadzenie dyspenasatoriów w Nowym Jorku. Można więc łatwo określić legalność dyspensy na podstawie firmy, która ją prowadzi. W chwili pisania tego tekstu, Nowy Jork zezwala na prowadzenie następujących organizacji:

    Etain, LLC Bloomfield Industries Inc. PharmaCann LLC Columbia Care NY LLC Vireo Health of New York LLC

Zwiedzanie dyspensy

Dzięki ostatnim zmianom w prawie, nawet pacjenci i lekarze nieposiadający certyfikatu uprawniającego do korzystania z medycznej marihuany mogą poprosić o oprowadzenie po placówce. Wizyta w potencjalnej placówce przed wybraniem jej jako głównego sklepu może pomóc Ci zobaczyć, jak wygląda doświadczenie pacjenta w tym miejscu. Ponadto, możesz zobaczyć dokładnie sprzedawane produkty i zadać pytania na ich temat.

Co zabrać na pierwszą wycieczkę

Większość dyspenasatoriów w Nowym Jorku ma pewne zasady, których należy przestrzegać podczas pierwszej wizyty. Na przykład, wiele z nich sugeruje lub wymaga umówienia się na wizytę. Każda dyspensa wymaga też, abyś zabrał ze sobą następujące dokumenty:

    stanowy dowód osobisty lub prawo jazdy wydany w Nowym Jorku Kartę medycznej marihuany Zalecenie od lekarza

Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z przychodnią przed pierwszą wizytą jako pacjent. Upewnienie się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, oszczędza czas i wysiłek zarówno Tobie, jak i poradni!

Więcej materiałów od MarijuanaDoctors.com

Czy ten wpis na blogu wzbudził Twoją ciekawość? Możesz się wiele dowiedzieć o medycznej marihuanie w Nowym Jorku. Pacjenci głodni wiedzy, tacy jak Ty, mogą skorzystać z licznych zasobów, które udostępniamy, takich jak:

    Baza danych placówek w Nowym Jorku: Nie musisz szukać poradni sam. Nasza lista dyspensariów w Nowym Jorku pomoże ci zacząć. Nowojorska baza danych lekarzy: Potrzebujesz karty medycznej marihuany? Ci lekarze chętnie Ci pomogą. Medyczna marihuana w Nowym Jorku: Dowiedz się, jak zakwalifikować się do programu medycznej marihuany w Nowym Jorku i jakie są zasady tego programu. Materiały edukacyjne na temat medycznej marihuany: Możemy Cię poinformować o nauce, historii i przepisach dotyczących medycznej marihuany.

Wiadomości i blog o medycznej marihuanie: Bądź na bieżąco ze światem medycznej marihuany i uzyskaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania. Nasz blog dostarcza aktualnych informacji na temat zmian w ustawodawstwie poszczególnych stanów, w tym Nowego Jorku.