Medyczna marihuana a TSA/lotniska

Medyczna marihuana a TSA / lotniska

Posted by Marihuana Doctors on 05/15/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 18 grudnia 2017 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Podróż na lotnisko już jest sytuacją stresującą. Jest to jeszcze większy problem, jeśli jesteś pacjentem z medyczną marihuaną, który polega na swojej marihuanie w leczeniu bólu lub terapii. Chociaż TSA jest organem federalnym i generalnie nie jest organizacją przyjazną marihuanie, istnieją sposoby na ominięcie ich nadzoru, aby zabrać ze sobą medyczną marihuanę.

Przedstawiamy krótki przegląd tego, czego można się spodziewać i jak poradzić sobie podczas następnej kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, abyś był przygotowany do następnego lotu.

Jak TSA traktuje medyczną marihuanę

W większości przypadków TSA nie będzie aktywnie poszukiwać marihuany ani innych narkotyków w trakcie kontroli. Ponieważ jednak posiadanie marihuany jest nadal przestępstwem federalnym i nielegalnym w wielu stanach, TSA zabrania wnoszenia marihuany na pokład samolotu i konfiskuje ją, gdy ją znajdzie. Niestety, ponieważ jest to organizacja federalna, TSA traktuje medyczną marihuanę nie inaczej niż marihuanę niemedyczną.

Jeśli podczas kontroli pasażera lub bagażu agent TSA odkryje marihuanę, zgodnie z przepisami ma on obowiązek zgłosić ten incydent i dostarczyć wszelkie związane z nim dowody lokalnym organom ścigania. W tym momencie funkcjonariusz organów ścigania ocenia sytuację i decyduje, czy aresztować pasażera, czy skonfiskować przedmiot - nie zależy to od TSA. Jedyne, co możesz wiedzieć na pewno, to to, że jeśli znajdą Twoją marihuanę, nie wsiądziesz z nią do samolotu.

Nawet jeśli pasażer posiada wydaną przez stan kartę marihuany lub inne dokumenty, agent TSA musi skontaktować się z funkcjonariuszami organów ścigania w przypadku znalezienia marihuany. Agenci TSA są do tego zobowiązani z dwóch powodów:

    Posiadanie marihuany jest przestępstwem zgodnie z przepisami federalnymi, a jako pracownicy federalni, agenci TSA muszą traktować ją jako substancję nielegalną. Agenci TSA nie są upoważnieni do ustalania wystarczającej dokumentacji pasażera pod kątem dozwolonego posiadania marihuany, ponieważ są oni pracownikami federalnymi, a nie państwowymi.

Jednak nawet te wytyczne zaczynają się rozluźniać, w miarę jak legalizacja medycznej i rekreacyjnej marihuany rozprzestrzenia się w całym kraju. Obecnie TSA jest mniej skłonna do egzekwowania tych przepisów podczas lotów krajowych - zwłaszcza jeśli marihuana ma postać tabletek lub substancji jadalnej.

Warto jednak zauważyć, że medyczna marihuana może być inaczej traktowana w przypadku lotów międzynarodowych. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać, jeśli wybierasz się w podróż międzynarodową. Zasady te mogą nie mieć zastosowania, jeśli przechodzisz przez zagraniczny punkt kontroli bezpieczeństwa.

Opcje dostępne dla użytkowników medycznej marihuany

Choć TSA jest skłonna wprowadzić pewne ułatwienia, nie oznacza to, że zezwoli na wszystko - zwłaszcza jeśli chodzi o marihuanę. Nie oznacza to również, że policja nie aresztuje Cię za tę ósemkę, którą masz w bagażu podręcznym.

Aby odpowiednio przygotować się do lotu, musisz ostrożnie obchodzić się z medyczną marihuaną i zrobić wszystko, aby nie wzbudzać podejrzeń TSA. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przejść przez punkt kontrolny bez incydentów:

    Nigdy nie przechowuj marihuany przy sobie: TSA może wprowadzić pewne udogodnienia, ale na pewno nie przepuści marihuany przez kontrolę, jeśli masz ją w kieszeni. Dzięki skanerom i pat-downom nigdy nie przejdziesz przez kontrolę, więc trzymaj ją w sprawdzonej torbie. I tak nie będziesz jej potrzebować podczas lotu, jeśli odpowiednio się przygotowałeś. Staraj się przechowywać marihuanę w torbie rejestrowanej: Agenci TSA zawsze bardziej rygorystycznie sprawdzają bagaż podręczny niż rejestrowany, dlatego zazwyczaj dobrym pomysłem jest umieszczenie marihuany w torbie rejestrowanej. Mimo że bagaż rejestrowany jest losowo przeszukiwany, jeśli dobrze ukryjesz swoje rzeczy, może Ci to ujść na sucho. Jeśli nie możesz tego zrobić, pamiętaj, aby dobrze ukryć marihuanę w torbie nieprzepuszczającej zapachu i w ukrytym pojemniku. Dobrze ukryj swoją marihuanę: Istnieje wiele sposobów na ukrycie towaru w torbie w taki sposób, by nie zauważyły go psy i skanery. Po pierwsze, zawiń je w folię saszetkową lub inną hermetyczną torebkę - najlepiej taką, która jest odporna na zapach - a następnie włóż je do czegoś innego. Możesz ją ukryć w torebce z ziarnami kawy, w wydrążonym długopisie lub w specjalnym schowku. Jeśli nie masz nic innego do roboty, możesz włożyć go do skarpety. Nie wkładaj jej tylko do plastikowej butelki - to od razu wzbudzi podejrzenia.
    Zwróć uwagę na zapach: na wielu lotniskach psy wyszukują narkotyki, a marihuana ma bardzo wyraźny zapach. Jeśli to możliwe, unikaj wnoszenia kwiatów na pokład samolotu. Zamiast tego wybierz coś mniej pachnącego, np. olejki lub kulki. Zabierz ze sobą małe ilości: Zabierz ze sobą tylko tyle produktów z konopi, aby wystarczyło Ci do końca podróży. Zaplanuj wszystko bardzo dokładnie i weź tylko tyle, aby wystarczyło Ci na cały wyjazd. Chcesz, aby wystarczyło Ci na długo, ale nie na tyle, abyś nie miał czego przywieźć z powrotem. Nie musisz kusić losu więcej niż raz. Stosuj nierzucające się w oczy formy: Jeśli używasz oleju CBD, jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia jest zakup kapsułek i wypełnienie ich olejem. Po prostu włóż je do pudełka z tabletkami razem z innymi lekami. Aby zapach nie stanowił problemu, można dodać kolejną barierę ochronną, umieszczając pudełko z tabletkami w torebce nieprzepuszczającej zapachu. Rzucając na nie okiem, funkcjonariusz TSA zobaczy po prostu pudełko na tabletki w saszetce - rzecz stosunkowo często wnoszoną na pokład samolotu.

Więcej informacji

Aby dowiedzieć się więcej na temat przepisów dotyczących medycznej marihuany, odwiedź nasz blog. Możesz także przejrzeć nasz katalog placówek oferujących marihuanę, aby znaleźć wykwalifikowaną i sprawdzoną placówkę w swojej okolicy.