9 faktów o marihuanie, które każdy powinien znać

wszystko o marihuanie1. Co to jest marihuana?

Marihuana to słowo, które oznacza kwiaty konopi, które są wysuszone. Zażywanie najczęściej odbywa się w formie palenia. Efekty jakie można uzyskać to większa wrażliwość zmysłów, poczucie relaksu, pewna nuta dezorientacji. Najważniejszym aktywnym składnikiem będzie THC.

2. Kto pali marihuanę?

Tak naprawdę nie da się określić typowego palacza. Używanie marihuany dotyczy ludzi z różnych grup społecznych, w różnym wieku. Nie da się również poznać po wyglądzie tego, czy ktoś pali. Możliwe, że nawet nasi znajomi palą a my z tego nie zdajemy sobie sprawy.

3. Czy marihuana uzależnia?

Nie jest to środek, który fizycznie uzależnia, dlatego nie będzie uczucia tak zwanego głodu. W porównaniu z marihuaną tak naprawdę tytoń oraz alkohol są bardzo silnymi narkotykami. Jednak często marihuana staje się swego rodzaju przyzwyczajeniem tak jak jedzenie słodyczy, picie kawy czy oglądanie telewizji.

4. Czy palenie marihuany prowadzi do twardych narkotyków lub łamania prawa?

W większości przypadków nie można mówić o takiej prawidłowości, ale samo przechowywanie czy palenie już jest przestępstwem. W wielu przypadkach tak naprawdę jest to środek, który tłumi u ludzi agresję. Nie jest prawdą, że prowadzi on do twardych narkotyków. Natomiast jest prawdą, że dilerzy chcą zachęcać do sięgania po inne środki.

5. Czy od marihuany można umrzeć?

Nie ma tak naprawdę ani jednego przypadku śmierci od palenia marihuany mimo, że używa się ją od tysięcy lat.

6. Jak szkodliwa jest marihuana?

Składniki marihuany nie uszkadzają organizmu. Jednak palenie jest niezdrowe, ponieważ ogólnie wdychanie jakiegoś dymu jest niezdrowe w związku z dużą ilością substancji smolistych, które w dymie się znajdują. Niektórzy dodają marihuanę do posiłków zamiast palić i wtedy jest nieszkodliwa.

7. Czy marihuana ma jakieś praktyczne zastosowania?

Od wieków używano ją przy leczeniu różnych dolegliwości. Obecnie stosują ją chorzy na raka, AIDS czy osoby, które mają problemy z migrenami. Często to jedyny środek, którzy może przynieść ulgę w chorobie.

8. Dlaczego jest nielegalna?

Konopie to również źródło papieru i włókna, dlatego mocarstwowa pozycja USA pozwoliła im doprowadzić do sytuacji, w której na całym świecie stała się ona nielegalna i w związku z tym nie można jej używać.

prawo a marihuana9. I co z tego?

Tak naprawdę nasze prawo jest absurdalne, ponieważ mamy w sprzedaży twarde narkotyki takie jak alkohol czy papierosy a nie mamy naturalnej formy jaką jest marihuana. W rzeczywistości powinna być legalna i obłożona podatkami. Wtedy nie będzie handlowania przez mafię i nakłaniania do tego, by sięgać również po twarde narkotyki.