Nowe wnioski o licencję na punkty sprzedaży marihuany w Rhode Island

Nowe wnioski o licencję na punkty sprzedaży marihuany w Rhode Island

Posted by Nancy Moraa on 08/05/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez dr Josepha Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza

Według Providence Journal Report, departament regulacji biznesu ogłosił, że rozpocznie przyjmowanie wniosków 17 lipca. Wnioski będą dotyczyły sześciu nowych licencji na prowadzenie dyspensariatu. Nowe placówki potroją liczbę punktów sprzedaży detalicznej w stanie. Rhode Island posiada obecnie rynek o wartości ponad 60 milionów dolarów.

Obecnie istnieją tylko trzy licencjonowane dyspensaria w Rhode Island. Jeden z nich znajduje się w Portsmouth, drugi w Warwick, a ostatni w Providence. Według Marijuana Business Factbook, te trzy dyspensaria są w stanie obsłużyć 18.000 pacjentów. Liczba ta rośnie, stąd potrzeba większej ilości licencji MMJ w Rhode Island.

Okres składania wniosków będzie trwał do 15 grudnia, jak podaje serwis. Państwowe organy regulacyjne chcą dać wystarczająco dużo czasu dla wnioskodawców, aby wybrać swoje lokalizacje. Chcą również, aby władze lokalne miały czas na przeprowadzenie przesłuchań publicznych.

Rhode Island wydaje licencje na biznes marihuany przez loterię

Ogłoszono, że nowi licencjobiorcy zostaną wybrani w drodze loterii. Każdy nowy punkt sprzedaży otrzyma pozwolenie na każdą z wymaganych stref geograficznych. W dniu, w którym licencje zostaną przyznane, nie było jeszcze żadnych informacji na ten temat.

"Będziemy mieli więcej informacji na temat procesu. Jak tylko będziemy mieli szansę na dostęp do ilości wnioskodawców," Department of Business Regulation Director Pamela Toro powiedział Providence Journal. "Może to być początek roku".

Dyrektor ds. regulacji biznesu dodała ponadto, że sześć nowych dodatkowych dyspensarni musi spełniać specyfikacje lokalizacyjne wymagane przez prawo. Ponadto, nowe wygrane licencje prawdopodobnie nie będą działać do końca 2021 roku.

Kolejnym warunkiem jest to, że nie będą one uprawiać marihuany, w przeciwieństwie do trzech istniejących. Będą one musiały uzyskać produkt od 56 samodzielnych kultywatorów. Te kultywatory znajdują się na terenie stanu od drugiego kwartału.

Ten stan nie będzie trwał wiecznie. Po rozpoczęciu działalności przez te nowe dyspensy w Rhode Island sytuacja może się zmienić. Przepisy przewidują możliwość wzrostu. Mimo to, państwowe organy regulacyjne nie spieszą się z tym.

Legislacyjna bitwa o pionowo zintegrowane licencje w Rhode Island

Plan licencjonowania był bitwą. Była bitwa o władzę między gubernatorem Giną Raimondo a przywódcami legislacyjnymi Rhode Island. Urzędnicy legislacyjni sprzeciwili się planowi państwa dotyczącemu wyłącznie detalicznych dyspensariów. Decyzja gubernator pozostała w mocy nawet po tych sprzeciwach.

Samodzielni kultywatorzy też mieli coś do powiedzenia. Argumentowali, że dodatkowe pionowo zintegrowane dyspensaria mogą ich wyeliminować z biznesu. Według Antonio Barone, skarbnika Rhode Island Cannabis Association, kultywatorzy z państwową licencją obsługują obecnie trzy dyspensaria.

Poprawa dostępności dla pacjentów

Antonio Barone wyraził również swoje uznanie dla lepszej dostępności dla pacjentów. Jest to możliwe, gdy sześć dodatkowych dyspenserów marihuany zacznie działać. Pacjenci nie będą musieli jechać przez godzinę, aby dotrzeć do najbliższego punktu sprzedaży. Będą mieli dostęp do tych, które znajdują się w ich miejscu zamieszkania. Jest to ważne udogodnienie dla równości zdrowotnej pacjentów o niskich dochodach w RI.

Nowe, nadchodzące punkty sprzedaży medycznej marihuany są jedną z najlepszych rzeczy dla Rhode Island. W 2021 r. mieszkańcy Rhode Island będą mieli sześć nowych punktów sprzedaży medycznej marihuany, które rozwiążą problem dostępności.

Obrazek autorstwa noexcusesradio z Pixabay