Minnesota Edibles wkrótce dla pacjentów

Minnesota Edibles wkrótce dla pacjentów

Posted by Lori Ann Reese on 12/01/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Pacjenci w Minnesocie walczyli o legalizację marihuany do palenia. W marcu 2022 r. produkty z konopi indyjskich nadające się do palenia będą dostępne w dyspenseriach w Minnesocie. Teraz, Departament Zdrowia Minnesoty (MDH) zezwolił na dopuszczenie do obrotu produktów typu edibles.

Ale tylko dla pacjentów zarejestrowanych w programie medycznej marihuany. Minnesota nie zalegalizowała sprzedaży marihuany do użytku dorosłego lub rekreacyjnego. A jednak. House File 600 to ustawa, która przeszła przez MN House of Representatives w maju 2021 roku. Z większą liczbą poprawek w ostatniej chwili niż raport z historii w szkole średniej.

House File 600 do legalizacji marihuany dla dorosłych w Minnesocie nie oczekuje się, że przejdzie przez Senat. Istnieje wielka polityczna opozycja wobec legalizacji rekreacyjnej marihuany. Świadczy o tym fakt, że ustawa HF 600 pozostaje nietknięta od 13 maja 2021 roku.

Dlaczego drażetki i marihuana do palenia są tak ważne dla pacjentów? Dążenie do legalizacji obu kategorii produktów z marihuany nie było łatwe w Minnesocie. Ale oferowanie pacjentom opcji marihuany jadalnej lub palonej zapewnia elastyczność, której potrzebują i chcą użytkownicy medyczni.

I jest to ważne rozszerzenie programu medycznej marihuany w Minnesocie. Obecnie pacjenci mają jedynie możliwość stosowania tabletek lub kapsułek, nalewek, olejków do inhalacji, kremów i maści do stosowania miejscowego. Skoncentrowana marihuana nie jest zalegalizowana w tym stanie.

Czy przekąski Edibles są mniej kosztowne niż inne produkty z konopi?

Na większości rynków, produkty typu Edibles są o około 30% tańsze niż nalewki. Jednak pod względem cenowym są one na równi z kapsułkami i tabletkami. Cena marihuany jadalnej waha się od 10 do ponad 100 dolarów, w zależności od mocy i rodzaju produktu.

Niektóre odmiany marihuany cieszą się statusem celebrytów, jeśli chodzi o popyt. Zazwyczaj są to odmiany, które mają również wysoką zawartość CBG i CBD. Zarówno CBG, jak i CBD mogą pomóc pacjentom, którzy mają objawy związane z zapaleniem. Tak więc, wartość tych produktów jest większa, podobnie jak ich cena.

Marihuana jest droga w Minnesocie. Podobnie jak koszt corocznego odnawiania karty medycznej, w porównaniu z innymi stanami. Serwisy informacyjne donoszą, że pacjenci czują się przecenieni z powodu kosztów marihuany. Niektórzy obawiają się, że koszt medycznej marihuany w Minnesocie popycha pacjentów z powrotem do nielegalnych kanałów.

Za drogimi kosztami marihuany w Minnesocie kryje się złożona i represyjna struktura podatkowa. Producenci, przetwórcy i sprzedawcy detaliczni marihuany są mocno opodatkowani. Mało tego, jedyne produkty dopuszczone do produkcji i legalnej sprzedaży (do tej pory) musiały być mocno przetworzone. Produkcja vapów, kapsułek i nalewek jest kosztowna w porównaniu z produkcją surowego pączka.

Legalizacja marihuany nadającej się do palenia (cały kwiat) to dobra wiadomość dla pacjentów. Nawet tych, którzy nie planują jej używać. Ponieważ dając producentom marihuany z Minnesoty możliwość sprzedaży przyciętych i nierafinowanych konopi, zwiększy rentowność. I sprzedaż, co może pomóc obniżyć koszty produktów przetworzonych, takich jak nalewki, tabletki i olejki do opalania.

Jakiego rodzaju smakołyków mogą spodziewać się mieszkańcy Minnesoty w punktach sprzedaży?

Dozwolone są produkty do żucia, takie jak gumy do żucia. Sprzedaż w Minnesocie rozpocznie się w sierpniu 2022 roku. Zakwalifikowani pacjenci, którzy nie posiadają karta medyczna mogą ubiegać się już teraz.