Uber Eats Cannabis In-App Ordering już dostępny

Uber Eats Cannabis w aplikacji Zamówienie już dostępne

Posted by Lori Ann Reese on 11/22/2021 in Prawo dotyczące marihuany

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Uwaga spoiler! To jest dostępne tylko w Kanadzie. Przykro mi, że nie mogę się doczekać.

W kwietniu 2021 roku Uber Eats zapowiedział, że nadchodzi dostawa do dyspensarni. Albo przynajmniej, że nad tym pracują. Ale tak naprawdę nie podał osi czasu do wdrożenia. Zanim jednak zaczniesz się zbytnio ekscytować, jest pewien haczyk. Dostawa marihuany nie będzie dostępna we wszystkich jurysdykcjach, w których działa Uber Eats. I Uber Eats nie będzie w rzeczywistości dostarczać marihuany.

Zdezorientowani? Tak jak my. Ale kierowcy i rowerzyści Uber Eats nie będą zajmować się dostawą żadnego z zamówień. Klienci będą mogli po prostu zamówić swoje zioło przez aplikację Uber Eats. Zamówienie będzie realizowane przez popularną w Ontario sieć punktów sprzedaży, Tokyo Smoke.

Pierwszym rynkiem, na którym Uber Eats będzie miał licencję na dostarczanie trawki, jest Ontario. I nie jest to przypadek. W Ontario istnieje duży przemysł turystyczny i duża baza potencjalnych klientów. Około 38% kanadyjskiej populacji mieszka w tej prowincji.

Sprzedaż marihuany w Kanadzie (podobnie jak w Ameryce) znacznie wzrosła. W 2020 roku sprzedaż legalnej marihuany w Kanadzie została oszacowana na 2,6B dolarów. Jest to wzrost o 120% od 2019 roku. Oczekuje się, że do 2026 roku kanadyjski rynek marihuany osiągnie 6,7B dolarów w rocznej sprzedaży. Przepraszam, ale to jest rodzaj dużej sprawy, co? Według Bloomberga, prowincja Ontario zgarnęła około 40% z tych przychodów.

Czekając na kanadyjskie prawo federalne, które pozwoli na dostawy marihuany

Jakbyście potrzebowali kolejnego powodu, aby kochać naszych sąsiadów z północy. Uber Eats właśnie ogłosił wygodę zamawiania w aplikacji. Tak. Możesz mieć przekąski dostarczane prosto pod twoje drzwi przez Uber Eats. Ale nadal będziesz musiał wybiec z domu i zdobyć opcję odbioru marihuany (na razie). Ale na wypadek, gdybyś się zastanawiał, dostawa marihuany już istniała. Wdrożony podczas pandemii, kanadyjski rząd federalny zezwolił dyspensariuszom na dostarczanie - rozszerzenie usług, aby pomóc chronić pacjentów, personel i zmniejszyć ryzyko infekcji Covid-19.

Obecnie kanadyjski rząd federalny decyduje o tym, czy dostawy z dyspenserii staną się stałą opcją dla pacjentów. Wchodzi to w zakres równości zdrowotnej i dostępności. Tak jak w przypadku każdego innego leku na receptę, pacjenci powinni mieć możliwość dostawy. Nawet po zakończeniu pandemii są pacjenci, którzy nie mogą podróżować. Ponadto, podróż do przychodni może być kosztowna dla pacjenta.

Tak czy inaczej, dostawa pomaga pacjentom. I wygląda na to, że ta opcja stanie się wkrótce opcją stałą. W każdym razie dla dyspenasatoriów. Ale nie dla niezależnych firm dostawczych.

Czy wkrótce pojawią się lokale satelitarne i dyspensaria tylko z dostawą?

Matt Lamers poinformował o zmianach prawnych w październikowym artykule na stronie MjBizDaily.com. Według Lamersa, branża uważa, że usługi dostawy zmniejszą sprzedaż na czarnym rynku. Może to również poprawić lojalność klientów. I niewątpliwie zwiększyć sprzedaż, ze względu na wygodę.

Ale to, co było naprawdę interesujące, to jak zalegalizowana dostawa zmieni branżę. Na przykład, wiele placówek detalicznych nie zostało zbudowanych tak, aby umożliwić odbiór lub dostawę. Jednak duże sieci sklepów mogłyby rozważyć stworzenie mniejszych, bezpiecznych placówek satelitarnych. Aby realizować wyłącznie zamówienia online z dostawą do domu.

Coś jak kuchnie-widma w drogich, gęsto zaludnionych dzielnicach, takich jak Nowy Jork. Ta sama koncepcja. I bardzo opłacalna dla dystrybutorów. Cały potencjał sprzedaży bez uciążliwych kosztów operacyjnych sklepu detalicznego.

Brak sklepu i brak personelu detalicznego może być świetnym modelem biznesowym. Taki, który pomaga utrzymać koszty marihuany na przystępnym poziomie dla pacjentów i osób, które kupują marihuanę do użytku dla dorosłych. A ponieważ ludzie często chcą uzyskać sugestie ekspertów na temat szczepów i mocy, wsparcie telefoniczne dla klientów. Może nawet funkcja czatu w aplikacji, aby zapytać cyfrowego budtendera?

Ależ możliwości! Ale na razie, przynajmniej aplikacja Uber Eats sprawia, że jest to bezproblemowe doświadczenie. Pod warunkiem, że mieszkasz w pobliżu punktu sprzedaży Tokyo Smoke. Jest to jednak fajne, ponieważ w Ontario w Kanadzie jest ponad 50 punktów sprzedaży marihuany Tokyo Smoke.

Walka z przestępczością związaną z marihuaną i konkurencją na czarnym rynku

W Kanadzie zalegalizowana jest zarówno marihuana do celów medycznych, jak i marihuana dla dorosłych. Pacjenci mają wiele różnych opcji i korzyści, jeśli posiadają kartę medyczną. Jest to model, który niektóre stany w Ameryce uważnie obserwują. I amerykańscy decydenci.

Jedno z ostatnich badań przedstawia bardzo zaskakujące statystyki dotyczące zmniejszenia przestępczości. Grupy, które sprzeciwiają się krajowej legalizacji marihuany dla dorosłych, często powołują się na troskę o młodzież. Jeśli marihuana będzie legalna wszędzie, jak wpłynie to na nastolatków, którzy nie są wystarczająco dorośli, aby jej używać?

Przeczytaj: "Wpływ legalizacji marihuany w Kanadzie na zgłaszane przez policję przestępstwa wśród młodzieży: Wczesne dowody."

Według badania, po wdrożeniu "ustawy o konopiach indyjskich" z 2018 roku, wskaźniki przestępczości wśród młodzieży spadły. Przestępstwa związane z konopiami indyjskimi zarówno dla młodych mężczyzn, jak i kobiet zmniejszyły się o 55% do 65%. Ludzie wolą kupować legalną trawkę.

Jedynym zastrzeżeniem jest sprzedaż koncentratów lub produktów z konopi indyjskich o wyższej potencji. Niektórzy Kanadyjczycy, którzy są doświadczonymi użytkownikami marihuany, narzekają. Uważają oni, że jakość i moc oferowana w aptekach nie jest tak dobra jak a nielegalne zioło z ulicy. Niektórzy są skłonni zapłacić więcej, nawet jeśli oznacza to łamanie prawa.

Zalegalizowana marihuana ma duży udział w nielegalnym rynku marihuany. Ontario Cannabis Store (OCS) oszacował, że nielegalna sprzedaż nielegalna sprzedaż marihuany na czarnym rynku stanowiła prawie 53% wszystkich zakupów marihuany. Szacunki OCS zostały oparte na sprzedaży od 1 kwietnia 202 roku do 30 czerwca 2020 roku.

Kiedy będzie można korzystać z aplikacji Uber Eats w Ontario?

Ile czasu zajmie Uber Eats, aby odebrać i dostarczyć konopie indyjskie? Jeśli mieszkasz w Ontario, twoje zamówienie może być krótsze niż godzina, co nie byłoby w porządku, gdybyś zamawiał gorące jedzenie. Ale jest to zdecydowanie w porządku dla wygody pączków od drzwi do drzwi. Jeśli planujesz podróż do Toronto, Niagara Falls, lub punktów pomiędzy, sprawdź to. Będzie on dostępny w każdym miejscu, w którym znajduje się dyspensarium Tokyo Smoke. Począwszy od 29 listopada 2021 roku.

Tokyo Smoke i Uber Eats: Dream Team łączy siły

Kim jest Tokyo Smoke? Jedną z firm Canopy Growth odnoszących sukcesy przedsiębiorstw i marek związanych z konopiami indyjskimi. Canopy Growth ogłosiła również 14 października 2021 r., że przejmuje Wana. Strona Wana obejmuje jedne z najlepiej sprzedających się jadalnych produktów z konopi w Ameryce Północnej.

Widzisz tę strategię? Dostarczanie jednego z najlepiej sprzedających się produktów z konopi indyjskich (edibles) poprzez wygodne zamawianie online? Nie jest to jeszcze legalne w Kanadzie, ale można zacząć dostrzegać, dokąd zmierza Canopy Growth. A jeśli chodzi o dostarczanie smakołyków i zdominowanie rynku?

Nikt nie jest bardziej wykwalifikowany niż Uber Eats.

Zdjęcia: Canva | Deposit Photos