New Jersey rozszerza program medycznej marihuany

New Jersey rozszerza program medycznej marihuany

Posted by Marihuana Doctors on 03/30/2018 in Aktualności i aktualizacje

Aktualizacja: 11 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Przemysł konopi indyjskich nieustannie się rozwija, w tym programy medyczne i rekreacyjne, które zostały ustanowione w wielu stanach. We wtorek, 27 marca 2018 r., gubernator New Jersey Phil Murphy podpisał kilka rozszerzeń i zmian w istniejącym programie medycznej marihuany w tym stanie, jak podaje nowojorska stacja telewizyjna WABC.

NJ rozszerza zakres warunków kwalifikujących do programu medycznej marihuany

Najważniejszą zmianą wprowadzoną przez stan do programu marihuany jest dodanie pięciu nowych schorzeń, do których można się kwalifikować:

    Zespół Tourette'a Lęki Migreny Przewlekły ból trzewny Przewlekły ból spowodowany zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi.

Schorzenia te zostały wybrane na podstawie sugestii panelu doradczego przedstawionych w październiku 2017 r. Przed wtorkiem następujące schorzenia były jedynymi, które kwalifikowały się do stosowania marihuany w New Jersey:

    Rak terminalny Każda choroba terminalna z prognozą krótszą niż rok Stwardnienie rozsiane Dystrofia mięśniowa Zaburzenia napadowe, w tym epilepsja, zespół stresu pourazowego, nie dająca się opanować spastyczność mięśni szkieletowych i jaskra - jeśli zawiodła medycyna tradycyjna Zapalne choroby jelit choroba Leśniowskiego-Crohna Stwardnienie zanikowe boczne (ALS) Ciężkie nudności lub wymioty Silny lub przewlekły ból Zespół wyniszczenia spowodowany HIV/AIDS lub rakiem.

Lekarze w stanie mogą natychmiast rozpocząć zalecanie marihuany pacjentom z pięcioma nowo zaakceptowanymi schorzeniami. Rozszerzając listę schorzeń, które kwalifikują mieszkańców New Jersey do otrzymywania produktów z marihuany, stan doda więcej pacjentów do programu, który obecnie obejmuje 18 874 pacjentów, a także zwiększy obroty firm zajmujących się marihuaną w całym Garden State. Oczekuje się, że dodanie tych rodzajów bólu przewlekłego przyciągnie kolejne tysiące osób.

Co warto wiedzieć o zmianach w programie medycznej marihuany w NJ

Oczywiście, zmiany pociągają za sobą nowe zasady i przepisy. Pamiętaj o poniższych punktach, aby dostosować się do nowych zmian w programie medycznej marihuany w New Jersey:

    Rozszerzone Centra Leczenia Alternatywnego: Zamiast poradni, w New Jersey działa pięć Alternatywnych Centrów Leczenia w Bellmawr, Cranbury, Montclair, Woodbridge i Egg Harbor - szósta placówka w Secaucus nie została jeszcze otwarta. Wcześniej pacjenci musieli odbywać dalekie podróże, aby dostać się do jednego z tych ośrodków non-profit i otrzymać lek. Teraz ośrodki te mogą otwierać satelitarne punkty sprzedaży detalicznej, nowe miejsce uprawy i przekształcać się w przedsiębiorstwa nastawione na zysk. Dzięki temu każdy ośrodek będzie mógł dostosować swój plan biznesowy do własnych potrzeb, np. oferując unikalne szczepy lub zniżki. Mniej ograniczeń dla lekarzy: Wcześniej lekarze musieli zarejestrować się w stanowym Departamencie Zdrowia i figurować w publicznym rejestrze, aby móc zalecać swoim pacjentom stosowanie leków na bazie konopi indyjskich. Ten publiczny wpis zniechęcał wielu lekarzy do przystąpienia do programu ze względu na negatywne piętno związane z tą wciąż zakazaną przez władze federalne substancją. W rzeczywistości tylko 536 z 28 000 lekarzy w stanie jest zarejestrowanych. Teraz każdy licencjonowany lekarz w New Jersey może dyskretnie proponować pacjentów do programu medycznej marihuany. Dzięki temu pacjenci będą mieli większy dostęp do sprawdzonych lekarzy, a także zwiększy się sprzedaż marihuany w całym stanie. Obniżenie cen: Zamiast dotychczasowej opłaty 200 dolarów co dwa lata za przystąpienie do programu stanowego, pacjenci mogą teraz zapisać się za 100 dolarów, które nadal należy wpłacać co dwa lata. Obywatele, którzy ukończyli 65 lat, oraz weterani wojskowi również zostali dodani do grupy pacjentów, którzy muszą uiścić jedynie opłatę w wysokości 20 dolarów. Zmiany administracyjne: Murphy wydzielił program medycznej marihuany w New Jersey do osobnego działu w Departamencie Zdrowia i mianował byłego członka Instytutu Jakości Opieki Zdrowotnej w New Jersey, Jeffreya Browna, asystentem komisarza tego sektora. Dzięki temu pracownicy wydziału będą mogli poświęcić więcej uwagi programowi. Gubernator Murphy sugeruje ustawodawcom, że stan powinien podnieść miesięczny limit zakupu z dwóch do czterech uncji, aby pacjenci nie musieli tak często chodzić do sklepu po więcej leku. Zaleca on również umożliwienie dorosłym pacjentom dostępu do jadalnych produktów z konopi - co poprzedni gubernator Chris Christie ograniczył do nieletnich - oraz zezwolenie pacjentom hospicjów na nieograniczony dostęp do leku.

Wszystkie te zmiany są częścią pierwszego etapu obszernego zestawu aktualizacji, które gubernator Murphy zamierza wprowadzić do programu. Jackie Cornell, zastępca komisarza ds. zdrowia w New Jersey, powiedziała również, że administracja planuje licencjonować więcej firm, które będą mogły uprawiać, hodować i sprzedawać produkty z konopi. Oczekuje się, że cały proces - w tym opracowanie zasad, dystrybucja licencji, budowa budynków i uzyskanie ostatecznego zatwierdzenia - potrwa około roku.

Co te zmiany oznaczają dla branży medycznej marihuany

W naszych oczach gubernator Phil Murphy wydaje się mieć wszystko w porządku. Chociaż program medycznej marihuany w New Jersey nie jest najbardziej inkluzywny w kraju, to idzie on w dobrym kierunku, dodając rozsądne warunki kwalifikacyjne, obniżając cenę przystąpienia do programu i zwiększając dostęp pacjentów do lekarzy i poradni. Gdyby każdy stan poszedł w te ślady, nasz kraj byłby na dobrej drodze do stania się państwem, które w końcu zaakceptuje marihuanę ze względu na jej niesamowite właściwości lecznicze i będzie zachęcać pacjentów, zamiast ich osądzać lub krytykować.

Z 29 stanami i Waszyngtonem na pokładzie, jesteśmy już w ponad połowie drogi. Miejmy nadzieję, że zmiany podobne do tych, które wprowadza gubernator Murphy, będą zaraźliwe i pozostałe 21 stanów zacznie nadrabiać zaległości.

Bądź na bieżąco ze zmianami w ustawodawstwie i innymi wiadomościami z MarijuanaDoctors.com

W MarijuanaDoctors.com, jesteśmy oddani dostarczaniu naszym czytelnikom najbardziej aktualnych i istotnych informacji dotyczących przemysłu konopi indyjskich. Sektor ten rozwija się i zmienia w szybkim tempie, a my jesteśmy źródłem, do którego możesz się zwrócić, jeśli chcesz być na bieżąco. Nasz blog zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby stać się ekspertem we wszystkich sprawach związanych z marihuaną - od aktualizacji przepisów na wszystkich poziomach, po szczegóły dotyczące najnowszych trendów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jeśli zmiany w programie medycznej marihuany w New Jersey umożliwiły Tobie lub komuś, kogo kochasz, przyłączenie się do niego, pamiętaj, aby skorzystać z naszych zasobów w celu znalezienia wiarygodnego lekarza i poradni w pobliżu.