PTSD teraz kwalifikuje się do THC w Teksasie

PTSD teraz kwalifikuje się do THC w Teksasie

Wysłany przez Lori Ann Reese w dniu 10/12/2021 w PTSD

Aktualizacja 16 października 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Czy szukasz więcej informacji na temat nowego stanu zdrowia kwalifikującego się do PTSD Texas?

Jeśli zapytasz kogoś, kto żyje z przewlekłymi dolegliwościami zdrowotnymi w Teksasie, ogólnostanowy program medycznej marihuany cierpi w porównaniu z nimi. Siedzenie tuż obok Oklahomy również nie pomaga. Wiecie, stan, w którym na jednego mieszkańca przypada więcej punktów sprzedaży medycznej marihuany niż w Kalifornii?

Trudno nie być rozgoryczonym, kiedy mieszkasz w Teksasie i przejeżdżasz przez Oklahomę. Stan Boomer Sooner ma dużą liczbę dyspensariatów. Ciężko byłoby nie zauważyć jednej, bez względu na to, gdzie się jedzie w Oklahomie.

Pacjenci z wyniszczającymi chorobami mają nadzieję, że Teksas przyjmie podobny model. Być może nie będzie tak wielu licencjonowanych dyspensariów jak w Oklahomie. Ale dostępność produktów marihuany o wyższej mocy jest wysoko na liście priorytetów dla kwalifikujących się pacjentów.

Jednym z najważniejszych posunięć TCUP (Texas Compassionate Use Program) było dodanie dwóch kolejnych kwalifikujących się stanów zdrowia. Pacjenci cierpiący na raka mogą teraz ubiegać się o dostęp do marihuany pod nadzorem lekarza w Teksasie. Podobnie jak osoby, u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego (PTSD).

Zrozumienie teksańskiego programu "Compassionate Use

W porównaniu do wielu stanów, Teksas ma bardzo konserwatywny program medycznej marihuany. Jedną z pierwszych rzeczy, z których zdają sobie sprawę kwalifikujący się pacjenci jest to, że w Teksasie nie ma karty medycznej. Nie otrzymasz dowodu tożsamości ze zdjęciem, aby pokazać, że jesteś pacjentem zarejestrowanym w teksańskim programie Compassionate Use Program.

Program medycznej marihuany w Teksasie powoli się rozwija i rozszerza. Na początku 2021 roku, Izba Reprezentantów w Teksasie zatwierdziła wzrost z 0,50% maksymalnej mocy THC do 5%. Byłby to świetny początek, choć nadal niska moc w porównaniu z innymi stanami. Senat odrzucił ustawę do 1% maksymalnej mocy.

Ustawodawcy w Teksasie uważają, że nie ma wystarczającej ilości badań, aby określić bezpieczny limit mocy. Regulatorzy mają również obawy dotyczące promowania uzależnień, działalności przestępczej i innych problemów. Teksas jest jednym z trzydziestu siedmiu stanów, które wprowadziły program medycznej marihuany. Ale jest to również jeden z najbardziej restrykcyjnych programów w kraju.

Szacowany koszt kryzysu zdrowotnego Covid-19 w 2020 roku dla Teksasu był ogromny. Wstępne raporty Texas Comptroller oszacowały, że stan doświadczył deficytu budżetowego w wysokości 4,6 miliarda dolarów. Inne stany doświadczające strat ekonomicznych przyjęły nie tylko medyczną marihuanę, ale także użytek dla dorosłych lub zalegalizowały użytek rekreacyjny. Teksas nie chce polegać na dochodach z marihuany, aby wydostać się z kryzysu. Na razie, w każdym razie.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Teksas zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

Sondaż z marca 2019 r. wskazał, że 54% Teksańczyków poparło legalizację marihuany do użytku dorosłego (rekreacyjnego). Niewystarczające wsparcie dla interim, aby popchnąć pełną legalizację w stanie samotnej gwiazdy. A w Senacie Teksasu istnieje silna opozycja wobec legalizacji marihuany. Ale jest duże poparcie dla dekryminalizacji i masowego usuwania zarzutów związanych z osobistym użytkowaniem.

Ale czasy się zmieniają. W czerwcu 2021 roku, sondaż University of Texas / Texas Tribune Poll wykazał, że ponad 80% wyborców w Teksasie popiera legalizację marihuany. W sondażu 31% wyborców stwierdziło, że chce widzieć tylko medyczną marihuanę zalegalizowaną. I ostrożnie, tylko dla posiadania mniejszych ilości.

Ustawodawcy w Teksasie rozumieją, że niektórzy ludzie mogą czerpać korzyści z terapeutycznego stosowania marihuany. Nie zgadzają się jednak z podwyższonymi poziomami mocy marihuany, które zostały dopuszczone przez inne stany. Obecnie Colorado jest jednym z tych stanów, które ponownie rozważają przepisy dotyczące koncentratów konopi indyjskich. Stan ten może ograniczyć wszystkie konopie indyjskie sprzedawane w dyspenseriach do 15% mocy. Chyba, że wyższe stężenie zostanie specjalnie przepisane przez lekarza pacjenta w celu zapewnienia współczucia lub opieki u schyłku życia.

Teksas ostrożnie posuwa się do przodu z medyczną marihuaną. Może nadejść czas, kiedy w Teksasie zostaną otwarte detaliczne punkty sprzedaży, ale może to nastąpić dopiero za kilka lat. Teksańscy prawodawcy uważają, że kannabinoidy o niskiej mocy mogą zapewnić te same korzyści zdrowotne bez ryzyka upośledzenia, uzależnienia lub odurzenia.

(Canva)

Weterani PTSD z Teksasu mają nową opcję terapeutyczną

W maju 2021 r. mniej niż sześć tysięcy (6000) Teksańczyków zarejestrowało się w TCUP. W lutym 2021 roku szacowano, że w Teksasie mieszka ponad 2500 weteranów wojskowych z zespołem stresu pourazowego (PTSD).

23% teksańskich weteranów z PTSD jest uważanych za zagrożonych samookaleczeniem i doświadczających myśli samobójczych. Wynika to z faktu, że objawy zespołu stresu pourazowego mogą być paraliżujące. Mogą one powodować wycofywanie się z bliskich relacji.

Niektóre z najczęstszych objawów PTSD obejmują:

 • Nocne poty
 • Przebłyski
 • Koszmary i bezsenność
 • Utrata pamięci
 • Zaburzenia nastroju, w tym złość i drażliwość
 • Depresja i niepokój
 • Nadwrażliwość (bycie cały czas w stanie podwyższonej gotowości)
 • Łatwe uleganie zaskoczeniu (przesadna reakcja na wstrząs)
 • Zaangażowanie w ryzykowne zachowania, które mogą prowadzić do samookaleczenia.

Zezwolenie na to, aby zespół stresu pourazowego stał się jednym z warunków zdrowotnych kwalifikujących się do teksańskiego programu współodpowiedzialności (Compassionate Use Program) było ogromnym zwycięstwem pacjentów. Życie z ciężką traumą może mieć wpływ na każdy aspekt życia.

Osoby cierpiące na PTSD są nadwrażliwe lub zawsze czujne na niebezpieczeństwo. Z tego powodu wiele z nich cierpi na chroniczne zmęczenie. Mogą też być drażliwe lub nastrojowe, co może odsuwać od nich wspierających ich ludzi. Maksymalnie 1% THC medycznej marihuany dostępnej w Teksasie może przynieść korzyści tysiącom weteranów i pomóc im lepiej łagodzić objawy PTSD.

Leki psychotropowe na PTSD obejmują inhibitory objawów lęku i depresji. Konwencjonalne metody leczenia PTSD nie są zazwyczaj skuteczne. A bez ulgi od objawów, wskaźnik samobójstw wśród weteranów wojskowych nadal wzrasta.

Zespół stresu pourazowego jest stanem zdrowia psychicznego, który może dotknąć każdego.

Diagnoza PTSD może być naznaczona piętnem, ponieważ stan ten nie jest dobrze rozumiany. A to z kolei może mieć negatywny wpływ na zatrudnienie każdego, kto doznał poważnej traumy emocjonalnej. Diagnoza PTSD nie jest ograniczona tylko do weteranów wojskowych. Nie są oni jedynymi osobami, u których można zdiagnozować PTSD i które kwalifikują się do otrzymania medycznej marihuany w Teksasie.

Zespół stresu pourazowego jest stanem zdrowia psychicznego spowodowanym przez jedno lub więcej niż jedno emocjonalnie traumatyzujące wydarzenie. Weterani są powszechnie kojarzeni z PTSD ze względu na charakter ich traumy bojowej i doświadczeń.

Jednak każda osoba, która padła ofiarą przemocy domowej lub nadużycia, może również rozwinąć zespół stresu pourazowego. Dotyczy to również osób, które doświadczyły incydentów, w których czuły, że ich życie jest zagrożone.

Osoby wykonujące pewne zawody również mają wyższe niż przeciętne wskaźniki diagnozowania PTSD. Na przykład pracownicy służb ratunkowych (strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, pracownicy pogotowia ratunkowego) mogą również cierpieć na tę chorobę.

Objawy PTSD mogą być uporczywe i trudne do leczenia. Wielu pacjentów staje się "opornych na leczenie" po wypróbowaniu wielu różnych metod radzenia sobie z objawami bez powodzenia. A kiedy nie ma już żadnych terapii do wypróbowania, wtedy pacjenci z PTSD mogą stracić nadzieję.

(Canva)

Konopie indyjskie pod nadzorem lekarza mogą ograniczyć (a nie zwiększyć) nadużywanie narkotyków w Teksasie

Jedną z rzeczywistości, z której zdają sobie sprawę prawodawcy, jest to, jak wiele osób nielegalnie używa marihuany do celów medycznych. Jest to powód reformy prawnej konopi indyjskich. Zrozumienie różnicy między pacjentem cierpiącym z powodu bólu i dyskomfortu, używającym marihuany w celu uzyskania ulgi, a kimś, kto używa jej do celów rekreacyjnych.

Statystycznie, istnieje korelacja pomiędzy legalizacją marihuany a niższym wskaźnikiem nadużywania narkotyków i przedawkowania. Dzieje się tak z kilku zdroworozsądkowych powodów. Po pierwsze, wielu pacjentów, którzy obecnie używają NLPZ lub leków opioidowych na receptę, przestawia się na konopie indyjskie, kiedy staje się to legalne. Pod nadzorem lekarza, wielu pacjentów może lepiej kontrolować objawy. A niektórzy używają marihuany, aby całkowicie odstawić leki przeciwbólowe na receptę.

W przeciwieństwie do leków opioidowych, które powodują 1500 zgonów z powodu przedawkowania rocznie. Koszty uzależnienia od opioidów (w tym urazów, utraty pracy i leczenia objawów spowodowanych przez opioidy) rosną. W kwietniu 2021 roku CDC opublikowało dane na temat szacowanych kosztów leczenia i rehabilitacji pacjentów cierpiących na uzależnienie od opioidów. W Teksasie koszt ten wynosi ponad 140 000 na osobę.

Jak pacjenci z PTSD w Teksasie otrzymują marihuanę na receptę?

Pierwszy krok zaczyna się od oceny stanu zdrowia. Marihuana jest dobrze tolerowana przez większość ludzi i nie wchodzi w konflikt z większością leków. Istnieją jednak pewne warunki zdrowotne, które mogą dyskwalifikować pacjenta z zatwierdzenia go do medycznej marihuany w Teksasie.

Zespół stresu pourazowego jest obecnie kwalifikującym się stanem zdrowia. Oznacza to, że pacjent z formalną diagnozą PTSD (od psychiatry) może ubiegać się o rejestrację w Texas Compassionate Use Program (TCUP).

Obecnie kwalifikujące się warunki zdrowotne dla medycznej marihuany w Teksasie to:

 • Epilepsja
 • Napady
 • Stwardnienie rozsiane (MS)
 • Spastyczność (skurcze mięśni)
 • Stwardnienie zanikowe boczne (Amyotrophic Lateral Sclerosis)
 • Autyzm
 • Rak terminalny
 • Każda inna nieuleczalna choroba neurodegeneracyjna

Pacjenci, którzy otrzymali taką diagnozę, potrzebują skierowania, aby zostać zarejestrowanym pacjentem i legalnie używać marihuany w Teksasie. Lekarze, którzy są uprawnieni do przeprowadzania badań i oceny stanu zdrowia, posiadają wiedzę na temat PTSD i marihuany.

Jeśli lekarz oceniający zgodzi się, że medyczna marihuana może być bezpieczna i pomóc pacjentowi lepiej radzić sobie z objawami, następnym krokiem jest rejestracja w TCUP. Jest to aplikacja online, która wymaga listu od lekarza kierującego i innych dokumentów.

Internetowy rejestr pacjentów w Teksasie nosi nazwę CURT (Compassionate Use Registry of Texas). Rejestracją pacjentów zarządza teksański Departament Bezpieczeństwa Publicznego (DPS). Termin "przepisać" nie jest stosowany w odniesieniu do marihuany, ponieważ jest to substancja zakazana federalnie w innych stanach. Jednak w Teksasie marihuana jest "przepisywana" do użytku medycznego.

Jaki rodzaj medycznej marihuany jest dostępny w Teksasie?

Pacjenci zarejestrowani w teksańskim programie Compassionate Use Program mają ograniczony asortyment produktów z konopi indyjskich, do których mogą uzyskać dostęp w celu leczenia. I to nie pacjent decyduje, jaka metoda przyjmowania jest najlepsza, tylko lekarz.

Jedynym rodzajem marihuany, który może być przepisany w Teksasie do użytku leczniczego jest:

 • Kapsułki
 • Tabletki
 • Nalewki (olejki lub krople)

Compassionate Use Act w Teksasie pozwala na produkty z konopi, które mają maksymalnie 1% THC. A specjalne oleje lub suplementy, które są produkowane, muszą mieć co najmniej 10% kannabidiolu.

Teksas określił CBD (kannabidiol) jako niezbędny składnik leczniczy dla pacjentów. W Teksasie nie wolno palić produktów z konopi indyjskich. Dotyczy to również palenia oleju z konopi indyjskich lub całych kwiatów (bud).

Gdzie można kupić medyczną marihuanę w Teksasie?

W przeciwieństwie do innych stanów, w Teksasie nie ma licencjonowanych detalicznych dyspenserów, gdzie pacjenci mogą wejść i wybrać produkty z konopi indyjskich, na które mają ochotę. W stanie Lonestar, pacjenci otrzymują receptę na medyczną marihuanę. I mogą odebrać swoją receptę tylko w wyznaczonych aptekach.

Po wpisaniu do rejestru Compassionate Use Registry of Texas (CURT), lekarz określa moc i sposób przyjmowania, które są przepisywane. Pacjenci nie mogą swobodnie eksperymentować z różnymi mocami. Marihuana została im przepisana w ramach formalnego planu leczenia przez lekarza.

Jak znaleźć lekarza, który przepisze mi marihuanę na receptę na PTSD?

Nie każdy lekarz jest skłonny do przeprowadzenia oceny stanu zdrowia wymaganej dla medycznej marihuany. Nie ma też wielu lekarzy w 2021 roku, którzy przepisują marihuanę pacjentom. To się zmienia, ale na razie pacjentowi może być trudno znaleźć lekarza zajmującego się marihuaną w Teksasie.

MarijuanaDoctors.com łączy pacjentów, którzy chcą zostać zarejestrowani w CURT. Zamiast tracić czas na szukanie lekarza do oceny stanu zdrowia MMJ, możesz skontaktować się bezpośrednio z lekarzem.

Ponad 3,500 Teksańczyków z powodzeniem zarejestrowało się w CURT. Lekarz oceniający pomoże Ci podjąć właściwe kroki w celu ukończenia aplikacji. Lekarz opracuje również indywidualny plan leczenia i wizyt kontrolnych, aby pomóc Ci bezpiecznie odkrywać marihuanę w leczeniu zespołu stresu pourazowego.

Odwiedź naszą stronę informacyjną i podaj swoje dane kontaktowe. Nasz zespół na marijuanadoctors.com skontaktuje się z najbliższym lekarzem, który jest gotowy do przeprowadzenia oceny stanu zdrowia pod kątem marihuany. Lekarz ten odpowie również na wszelkie pytania dotyczące medycznej marihuany w przypadku zespołu stresu pourazowego w Teksasie.

Featured Image: Canva