Level Up Your Smoke: Wywiad z Dynavapem

Level Up Your Smoke: Wywiad z Dynavapem

Posted by Lori Ann Reese on 12/16/2021 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Na marijuanadoctors.com chcemy dostarczać pacjentom praktycznych informacji, z których mogą korzystać. Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Dynavap, jednym z wiodących amerykańskich producentów akcesoriów do marihuany. Dowiedzieliśmy się, co mają do powiedzenia na temat technologii Dynavap, która sprawia, że korzystanie z medycznej marihuany jest bezpieczniejsze i wygodniejsze.

W wywiadzie wzięli udział Eric Olson, dyrektor generalny Dynavap. Oraz Rick Ray, dyrektor ds. marketingu.

1. Opowiedz nam trochę o tym, kto założył waszą firmę? Kiedy stwierdziliście, że istnieje zapotrzebowanie na wasze produkty na rynku amerykańskim i co wyróżnia wasz vaporizer na suche zioło?

[Eric]: George Breiwa założył firmę w 2014 roku. Wymyślił produkt w swojej piwnicy. Szukał sposobu na cieszenie się marihuaną dla każdego w swoim własnym scenariuszu. Jest mniej więcej w tym samym wieku, co ja, 45-50 lat, a dorastając w Wisconsin, w barach i restauracjach, dym był dominujący. Od początku nie pasowało to do George'a; dym drażnił go od najmłodszych lat.

Po ukończeniu szkoły średniej George wstąpił do marynarki wojennej. Nałóg nikotynowy jest bardzo rozpowszechniony również w marynarce wojennej. Drażliwość związana z dymem utrzymywała się, a teraz zwiększyła częstotliwość przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Po zakończeniu służby w Marynarce Wojennej George mógł również okazjonalnie korzystać z marihuany. Najczęstszymi metodami konsumpcji w środowiskach społecznych były jointy i bonga, czyli konsumpcja poprzez spalanie. Po prostu chciał znaleźć sposób, aby to obejść.

George dokładnie zbadał inne sposoby. W tamtym czasie, waporyzatory zasilane bateriami dopiero zdobywały popularność na rynku. George szukał czegoś mniej skomplikowanego. Eksperymentował przez około rok i doszedł do wniosku, że może stworzyć atmosferę, w której z biomasy marihuany w probówce będzie wydobywała się para, podgrzać ją i stworzyć kontrolowane środowisko, w którym para będzie wydobywana. Wystarczy zastosować ciepło przewodzące przez stabilny materiał uwalniający opary z rośliny, a następnie kontrolowany przepływ powietrza lub proces ekstrakcji konwekcyjnej dla ścieżki oparów do ciała. Nie musi to być cewka, nie musi być też w skoncentrowanej formie. Używając tylko suchego kwiatu.

Używając szklanych rur, badał przepływ powietrza i spalanie. I jak skutecznie kontrolować temperaturę w komorze spalania. I to właśnie wtedy stworzył nasadkę - 'The VapCap', która jest znakiem towarowym naszej marki DynaVap. George usunął "e" na końcu, odróżniając naszą markę od e-papierosów lub vapów zasilanych bateriami.

Testowanie równowagi pomiędzy ogrzewaniem konwekcyjnym i przewodzącym w przypadku konsumpcji konopi indyjskich

[Eric]: Wyzwanie polegało na tym, aby dowiedzieć się, jak zoptymalizować ciepło w misce, a podczas procesu dać użytkownikowi znać, kiedy odparowana marihuana jest gotowa do spożycia lub inhalacji. I tu właśnie w grę wchodzi kliknięcie. Stworzył więc metodę, w której sama nasadka ma kliknięcie wskazujące temperaturę, co daje dźwiękową wskazówkę. W tym momencie wiesz, że osiągnąłeś temperaturę, w której powstaje opar i jesteś gotowy do ekstrakcji.

Następnie z czasem się schładza; tworzy się konwekcja poprzez zaciąganie, redukując ciepło na około 30 sekund. Kolejne kliknięcie ma miejsce w cyklu schładzania przy 250F, wskazując, że twój materiał spada poniżej zakresu temperatur, a związki do inhalacji cofają się w roślinie.

George naprawdę starał się rozwiązać problem spalania i nadmiernego dymu, szczególnie w miejscach społecznych dla zdrowych praktyk konsumpcyjnych, jednocześnie oferując lepsze doświadczenia dla jednostki.

[Rick]: Lubimy mówić, że jest to jak doświadczenie bez spalania. Palenie bez dymu, zasadniczo.

[Lori]: Wczoraj wieczorem byłam w sklepie z fajkami, w którym sprzedawali produkty Dynavap. Właściciele są ich wielkimi fanami. Ale powiedzieli, że palenie z Dynavapem jest jak zamawianie fajitas w restauracji. Kiedy kelnerka podchodzi do stolika ze skwierczącym talerzem, mówi, żeby go nie dotykać, bo jest gorący. I oczywiście 90% ludzi tego dotyka. Powiedzieli więc, że chociaż wiedzą, jak prawidłowo używać fajki Dynavap, kiedy podają ją komuś, kto nie używał jej w przeszłości, doświadczenie jest takie samo. Przynajmniej po raz pierwszy mogą oni dotknąć rozgrzanego elementu.

[Eric]: To jest coś, na czym stale się edukujemy. Dlaczego VapCap jest wartościowym produktem dla ich życia i stylu życia? Ale zawsze jak bezpiecznie korzystać z produktu.

2. Jaka jest różnica między konwekcyjnym lub kondukcyjnym ogrzewaniem konopi, a tradycyjnymi metodami, takimi jak używanie konwencjonalnej szklanej fajki lub bonga?

[Eric]:Po pierwsze i najważniejsze, nie spalając kwiat i przechodząc do ekstrakcji vaporizer, masz zamiar zobaczyć około 50% wzrost wydajności. Związki CBD i THC, które istnieją i które próbujesz wprowadzić do swojego ciała, dostają się do niego zamiast doprowadzać roślinę do temperatury spalania, gdzie operator VapCap podnosi temperaturę tylko do punktu wydychania aktywnych związków istniejących w materii roślinnej i przenosi lub mobilizuje te związki do twojego ciała, nie tworząc egzotermicznej reakcji spalania do atmosfery. Pomyśl o tym tak, jakby materia roślinna oddychała i wydychała aktywne związki z każdym ciepłym oddechem powietrza.

[Lori]: Czy to prawda również w przypadku terpów?

[Eric]:To prawda również w przypadku terpów.

Lori: To duża sprawa dla pacjentów. Ponieważ wiesz, że profile terpenowe są miejscem, gdzie znajduje się wiele korzyści leczniczych i zdrowotnych. Używając urządzenia Dynavap do palenia marihuany, oszczędzasz o wiele więcej związków terpenowych.

[Eric]:To również prowadzi do stosowania nasadki o niskiej temperaturze. Nasza standardowa nasadka ma możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 250F do 425F do konsumpcji marihuany. Ten "klik" ponownie powstrzymuje operatora przed przegrzaniem.

Terpeny uwalniają się w niższej temperaturze, co stwarza potrzebę stosowania nasadki niskotemperaturowej, której górna granica to około 380F. To mówi, że należy zatrzymać ogrzewanie w niższej temperaturze. Dostajesz więcej smaku i terpenów w niższej temperaturze. Jeśli jesteś miłośnikiem terp lub aromatów, powinieneś używać niskiej temperatury w Dynavap. Jest to wydajność na żądanie.

Ogrzewasz tylko to, czego potrzebujesz. Nasza miseczka ma pojemność .10 gramów, w przeciwieństwie do innych waporyzatorów na suche zioło, które mają miseczkę o pojemności .25 lub .30 gramów - marnując mniej marihuany i wykorzystując to, co zapakowałeś do miseczki bardziej efektywnie.

3. Czy uważasz, że używanie vaporizera do suchego zioła jest zdrowsze niż fajki wodne? Dlaczego tak lub dlaczego nie? Dynavap cieszy się reputacją trwałego urządzenia. Z czego wykonane są wasze vaporizery?

[Eric]: Czy jest to zdrowsze niż używanie szklanej fajki ze spalenizną? Powiedziałbym, że absolutnie tak. Nie podpalasz swojego produktu. Drugi element dotyczący fajki wodnej, zaczynasz od sterylnego środowiska i używasz jej raz lub dwa razy. Ale z całej dostępnej powierzchni w połączeniu z wodą i wilgocią, to staje się mniej sterylne.

Wiemy, że wiele osób woli używać fajki wodnej, dlatego też zalecamy użycie Dynavap VonG jako czaszy szklanej fajki. Niektórzy ludzie lubią wyższą temperaturę i duże chmury dymu. Więc chcą wziąć ten produkt poza kliknięciem i podłączyć kawałek do fajki wodnej. I, oczywiście, zasysasz strumień powietrza do rury wodnej. I teraz jest to ekstrakcja schłodzonej i gęstej pary.

[Lori]: Czy Dynavap robi się zimny? Jak chillum? Czy można go włożyć do lodówki, aby uzyskać zimny dym?

[Eric]: Och, z pewnością. Podgrzewając końcówkę podnosisz temperaturę. I to podniesie temperaturę pary. Ale inhalacja będzie trochę chłodniejsza. Możesz nawet włożyć go do zamrażarki. Nie dojdzie do uszkodzenia kawałka.

Przygotowujemy się właśnie do promocji bonga Yeti o nazwie "The Chill". Jest on skonfigurowany jak Yeti. Możesz włożyć lód na jego dno, dołączyć nasz górny element i cieszyć się. Jest to produkt łączony z Chill Bong i naszym DynaVap VonG.

Nasza strona Dynavap VonG posiada adapter 14mm i 10mm wbudowany w ustnik. Możesz więc używać VonG z każdym bongiem.

[Rick]: Myślę, że to ważny wniosek. Możesz używać swojego Dynavapa samodzielnie. Ale możesz też używać adapterów z dowolnym bongiem lub fajką wodną, jaką posiadasz. My promujemy używanie fajki wodnej, ale VonG jest tylko dodatkiem.

VonG

Koszt 120$

Stworzyliśmy nasz analogowy vaporizer, VonG, z prawdziwego drewna, pozyskiwanego w sposób zrównoważony. Starannie szlifujemy, polerujemy i woskujemy VonG ręcznie, aby wyeksponować wspaniały drewniany korpus, który został zaprojektowany tak, aby idealnie współgrał z fajkami wodnymi.

Bez części elektronicznych, o które trzeba się martwić, masz swobodę zabrania swojego vaporizera gdziekolwiek jesteś i niezależność w używaniu praktycznie każdego źródła ciepła. Oznacza to, że możesz teraz cieszyć się stałym i aromatycznym oparem z suszu ziołowego lub koncentratów (adapter DynaCoil sprzedawany oddzielnie), a wszystko to przy jednoczesnym powiększaniu swojego zapasu.

4. Jak trudno jest wyczyścić urządzenie Dynavap?

[Eric]: Nie potrzeba wiele, aby go wyczyścić. Nasze VapCapy łatwo się rozdzielają i można je myć w zmywarce. Można je również włożyć do garnka z wodą na kuchence. Więc możesz je łatwo zdezynfekować. Wystarczy wyjąć o-ringi i wyczyścić je ręcznie. Pozostałe elementy można namoczyć w alkoholu izopropylowym na kilka godzin, a następnie wypłukać. To pomaga usunąć pozostałości po ziołach i osadach.

[Rick]: Z naszymi produktami wiąże się wartość na całe życie. W przeciwieństwie do szklanej fajki, Dynavap jest trwały. Nie będziesz musiał się martwić, że ją złamiesz. Przeprowadziliśmy testy, podczas których przejechaliśmy po niej samochodem, upuściliśmy kawałki, a ona nadal działa. Jest to produkt wysokiej jakości.

[Lori]: Tak, i nie zamierzasz go wymieniać, ponieważ jest cały zapchany i nie możesz go wyczyścić. Albo nie zamierzasz go wymieniać, bo się złamał, kiedy strąciłeś go ze stolika do kawy i roztrzaskał się na tobie. Jest to również bezpieczniejsze, myślę, że gdy masz zwierzęta domowe, itp.

5. Kiedy ładujesz do waporyzatora Dynavap susz ziołowy z marihuaną, co się dzieje, jeśli pączek jest lepki? Czy ma to wpływ na czerpanie lub wdychanie pary?

[Eric]: Ciepło jest wystarczające, aby rozwiązać ten problem. Ale to naprawdę zależy od tego, jak zmielisz swój pączek. Nasadka ma narzędzie do wydłubania twojej miseczki. I to właśnie dlatego nasadka ma taki kształt, jaki ma. Na spodzie nasadki znajduje się mała wypustka. Można przyciąć pączek wewnątrz końcówki, aby stworzyć ścieżkę przepływu powietrza, tak długo jak nie odcinamy ścieżki przepływu powietrza. Nie chcesz więc mieć ciasno upakowanej miseczki, bo to zakłóci przepływ powietrza.

[Lori]: Więc mówisz, że z vaporizerem suchego zioła, musisz się upewnić, że marihuana jest sucha? Albo pozwolić jej trochę wyschnąć, zanim jej użyjesz?

[Eric]: Absolutnie nie. Chcesz palić to zielone zioło i uzyskać wszystkie smaki. Twoja pierwsza runda cyklu cieplnego, może nawet druga, zajmie trochę więcej czasu, aby pozbyć się wilgoci z produktu. Ale twoje terpeny i twoje smaki są tam. Cieszcie się nimi!

[Lori]: Cieszę się, że to powiedziałeś. Ponieważ jeśli będziemy musieli to wysuszyć, będzie kilka osób, które będą jak "nooo!".

[Eric]: Teraz, z pierwszego lub drugiego cyklu cieplnego, nie będziesz miał ogromnej chmury pary. Ale to nie znaczy, że nie wdychasz lub nie wchłaniasz terpenów, które istnieją oraz THC i CBD. Wilgoć zawarta w produkcie jest również wdychana, co sprawia, że wszystkie dobroci dostają się do waszego organizmu.

The Omni

Koszt 220 dolarów

Flagowe urządzenie firmy DynaVap, The Omni. Wykonane w całości w USA z lekkiego tytanu, który jest zbudowany, aby trwaćNacięta komora dozowania działa jak wbudowany młynek. Funkcja Adjust-a-Bowl pozwala na dostosowanie wielkości komory dozującej do własnych potrzeb i jest idealna do mikrodozowania. Wskaźnik pokrętła umożliwia szybką i łatwą wizualną regulację przepływu powietrza. Spiralny kondensator zapewnia dodatkowe chłodzenie pary, która przechodzi przez urządzenie, a wyprofilowana konstrukcja idealnie pasuje do dłoni, ułatwiając użytkowanie.

Wyposażony jest w kapturek i pasuje do każdego DynaStash w rozmiarze XL.

6. Czy można używać Dynavap do koncentratów marihuany?

[Eric]: Można. Mamy cewkę DynaCoil. Jest to kawałek tytanu, który jest bardzo cienki. Wydmuchujemy w nim około 1300 otworów i oczywiście umieszczamy na nim nasze logo, a następnie zawijamy go. Jest to podobne do gwoździa [na dabberze]. Jest to wydłużony ekran i zwinięty. Zawinięte.

[Rick]: To prawie koszyk z ekranem, który mieści się w końcówce.

Eric: 1300 otworów trzyma shatter, wosk, destylat, cokolwiek chcesz do niego włożyć. To wpadnie do tych otworów i utrzyma to w zawieszeniu. Następnie postępujemy tak, jak w przypadku każdej innej ekstrakcji. Na poziomie koncentratu, możesz chcieć przejść trochę poza kliknięcie i podnieść temperaturę do 475F lub 500F.

Adapter DynaCoil

Koszt 25$

DynaCoil to precyzyjnie zaprojektowany adapter koncentratu zbudowany z jednego ciągłego kawałka tytanu klasy medycznej. Jest kompatybilny z wszystkimi końcówkami DynaVap. Przeznaczony jest do stosowania z wieloma pełnymi koncentratami. Misterna konstrukcja utrzymuje koncentraty we właściwym położeniu, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na ekstrakcję.

[Lori]: Dla ludzi, którzy cierpią na poważny ból, którzy zostali medycznie zatwierdzeni do koncentratów, dabbing jest skomplikowany. To znacznie ułatwiłoby im zarządzanie. Lub dla opiekuna do podawania. Dabbing z główką paznokcia i źródłem ciepła oraz umieszczanie produktu w tradycyjnym urządzeniu do dabbingu to dużo pracy. Dynavap naprawdę upraszcza ten proces. Byłby to o wiele łatwiejszy sposób podawania koncentratów dla współczującej opieki.

[Eric]: Powinniśmy również porozmawiać o podgrzewaczach indukcyjnych. Ludzie, którzy mogą mieć trudności z używaniem palnika lub zapalniczki, mogą używać naszych Nagrzewnice indukcyjne Dynavap. Dzięki temu ich obsługa jest prawie bezobsługowa. Podgrzewacz indukcyjny może być zasilany z sieci lub baterii, a podgrzewa konopie szybko i precyzyjnie. W placówkach opieki medycznej, gdzie nie można bezpiecznie używać płomieni lub pochodni, podgrzewacz indukcyjny jest rozwiązaniem.

Musisz wrzucić urządzenie do cewki podgrzewacza indukcyjnego. Słyszysz (i czujesz) dwa kliknięcia i wiesz, że marihuana jest gotowa do inhalacji. Jest to tak szybkie jak używanie latarki. Zapalniczka może być dla niektórych osób onieśmielająca, dlatego chcieliśmy rozwiązać ten problem.

Grzałka indukcyjna Orion

Koszt $200

Orion v2 to kieszonkowa, zasilana bateryjnie grzałka indukcyjna zaprojektowana i skonstruowana specjalnie do użytku z waporyzatorem DynaVap. Ciesz się gładkim, szybkim i spójnym smakiem w 4-6 sekund dzięki końcówkom ze stali nierdzewnej lub tytanu. Aby uruchomić urządzenie, po prostu włóż swój waporyzator DynaVap do komory, aż usłyszysz kliknięcie podgrzewania. Orion automatycznie wykryje obecność i wyjęcie vaporizera DynaVap.

Funkcja automatycznego wyłączania ogranicza czas podgrzewania do maksymalnie 10 sekund jednorazowo. W zestawie z każdym podgrzewaczem Orion znajduje się instrukcja obsługi, 3-stopowy kabel USB-C do ładowania oraz niestandardowe etui DynaTec Zipper Case. Opcjonalnie i nie wliczone w cenę: Zasilacz USB-A o mocy 5v 2a do ładowania z gniazdka ściennego.

6. Dynavap twierdzi, że konstrukcja vaporizerów do suchego zioła pomaga ograniczyć marnotrawstwo marihuany. Pozwala klientom uzyskać większą wartość i potencjalnie użyć mniej marihuany, aby osiągnąć te same rezultaty. Jak to działa?

[Eric]: Jeśli spalasz marihuanę w konwencjonalnej szklanej fajce, w porównaniu z Dynavapem uzyskasz co najmniej dwukrotny, jeśli nie trzykrotny wzrost wydajności. Oznacza to, że spalasz mniej marihuany i uzyskujesz więcej substancji wdychanych (oraz terpenów, flawonoidów i THC) z zaciągnięcia.

[Lori]: Tak więc, dzięki Dynavapowi używasz marihuany bardziej efektywnie. Pacjenci z kartą medyczną mają limit ilości, jaką mogą kupić co miesiąc. Dla większości ludzi jest to wystarczająca ilość. Ale w przypadku pacjentów z ciężkimi objawami, może to nie być wystarczające. Więc zasadniczo, jeśli używają marihuany bardziej efektywnie, mogą zmaksymalizować korzyści i ograniczyć marnotrawstwo. To bardzo ważne dla pacjentów. To może zaoszczędzić im dużo pieniędzy.

[Eric]: Tak. To się zwróci w ciągu kilku tygodni.

7. Jaki jest wasz najlepiej sprzedający się produkt?

[Eric]: Seria M. Ponieważ cena jest niska i przystępna dla każdego.

DynaVap Seria M

Koszt - 75$

DynaVap "M" to nasz najpopularniejszy bezbateryjny vaporizer do suszu ziołowego, który nie posiada żadnych części elektronicznych mogących ulec awarii. Ten przenośny vaporizer daje ci swobodę korzystania z urządzenia praktycznie wszędzie, z dowolnym niezależnym źródłem ciepła, ale dla uzyskania optymalnego smaku zalecamy palnik butanowy lub grzałkę indukcyjną.

Treść sponsorowana.