Major League Baseball zaprzestaje testów na obecność trawki

Major League Baseball wstrzymuje testy na obecność trawki

Posted by Marihuana Doctors on 12/12/2019 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Major League Baseball (MLB) wyraziła zgodę na zaprzestanie testów na obecność marihuany u zawodników ligi mniejszej, usuwając ten narkotyk z listy substancji z listy substancji zabronionych. Zawodnicy ligi głównej, którzy są członkami związku związku zawodowego, nie są już poddawani testom na obecność marihuany.

Wcześniej zawodnikom ligi niższej groziło 25-gamowe zawieszenie za pierwszy pozytywny wynik testu na obecność marihuany, 50-gamowe zawieszenie za drugi test za drugi test, 100-gamowe zawieszenie za trzeci test i dożywotni zakaz gry za czwarty test. Jak podaje TMZ, za czwarty test grozi dożywotni zakaz gry. W 2019 r. 13 W 2019 roku 13 zawodników z mniejszej ligi zostało zawieszonych za używanie marihuany, jak podaje CBS Sports.

Decyzja przychodzi w momencie, gdy MLB stara się zająć problemem nadużywania opioidów po tragicznej śmierci 27-letniego miotacza Angels Tylera Skaggsa, który przedawkował opioidy. w tym roku. Marihuana jest bezpieczniejszą alternatywą dla opioidów w leczeniu bólu, a badania pokazują, że może że może ona pomóc ludziom ograniczyć stosowanie opioidów. Liga zgodziła się także na objęcie leczeniem zawodników, u których w testach na obecność opioidów, zamiast zawieszać ich w prawach zawodnika.