Co musisz wiedzieć o "THC-O"

Co musisz wiedzieć o "THC-O"?

Posted by Lori Ann Reese on 07/27/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli nie słyszałeś o THC-O wcześniej, nie jesteś sam. O tym nie tak odległym członku rodziny kannabinoidów nie mówi się zbyt wiele. W każdym razie do niedawna. A to dlatego, że wyizolowanie THC-O wymaga więcej niż kilku lekcji chemii podwórkowej. Jest trudne do wyizolowania.

Pełna nazwa to THC-O-Acetate. Często nazywa się go THC-O, lub octanem THC, lub ATHC. Nie dajcie się zmylić; to wszystko to samo. Ale to, czym ATHC nie jest, to THCA. Widzisz, THCA pojawia się, gdy dekarboksylujesz marihuanę. THC-O-Acetate zawiera octan, podczas gdy THCA tworzy kwas. To jest skomplikowane.

Potrzebowałbyś więcej niż średniej chemii z liceum, aby stworzyć ATHC w domu. Wyizolowanie go jest bardzo skomplikowanym i potencjalnie niebezpiecznym procesem. Cząsteczka THC-O nie jest kannabinoidem, który występuje naturalnie. Proces tworzenia THC-O usuwa terpeny i flawonoidy. Tak więc, wiele z "dobrych rzeczy" zostaje utraconych, w tym wyraźny smak (lub dank). Proces destylacji pozostawia jednak izolat THC o bardzo wysokiej mocy. Po przetworzeniu analogu THC-O, wygląda on jak gęsta, brązowa ciecz.

Duża różnica polega na tym, że THC-O nie jest rozpuszczalne w wodzie. Zarówno kannabidiol, jak i tetrahydrokannabinol zawierają oleje i tłuszcze, które pomagają organizmowi wchłaniać THC. Oznacza to, że organizm zaczyna je wchłaniać natychmiast po zapaleniu lub spożyciu THC. Oznacza to również, że mniej THC dostaje się do krwiobiegu.

Ale THC-O jest silniejsze. Oznacza to, że te nieliczne cząsteczki, które przenikają przez barierę krew-mózg, zadają silniejszy cios.

Zabawny fakt: Wojsko USA próbowało uzbroić THC-O w broń

Ciężko było nam w to uwierzyć. Wojsko Stanów Zjednoczonych faktycznie prowadziło program rozwoju THC-O jako broni masowej zagłady. To faktycznie ma dużo sensu, kiedy się nad tym zastanowić. Jesteś na polu bitwy i masz możliwość rozpylania masywnych chmur czegoś, co obezwładni żołnierzy wroga. "Masz, weź moją broń. Masz jakieś chipsy, koleś?".

Wszystkie żarty na bok (wizualizacja jest trochę zabawna), jest to świetna strategia. W porównaniu z wojną chemiczną, marihuana nie miałaby drastycznego wpływu na środowisko. Jest mało prawdopodobne, że duża dawka marihuany zaszkodzi żołnierzom wroga, co jest kolejnym plusem.

Eksperymenty zostały przeprowadzone w Maryland w Edgewood Arsenal. Wojsko amerykańskie przeprowadziło badania z wykorzystaniem octanu THC jako nieśmiercionośnego środka unieruchamiającego. Badania wykazały, że THC-O ma dwukrotnie większą zdolność do upośledzania funkcji mięśni niż standardowe THC. W wysokich dawkach. W badaniach wykorzystano psy (żołnierze nie byli wykorzystywani do testowania THC-O).

Dlaczego ludzie preferują marihuanę palną lub łatwą do palenia?

Kiedy wdychasz coś do płuc, jest to dla nich szkodliwe. Oczywiście, niektóre rzeczy są o wiele gorsze dla płuc, takie jak produkty tytoniowe, zawierające ponad 5000 toksycznych chemikaliów i substancji rakotwórczych. W surowej marihuanie nie ma żadnych sztucznych chemikaliów. Jest to doskonałość stworzona przez naturę.

Ale to nie znaczy, że wdychanie dymu tytoniowego jest zdrowe. Jest tylko trochę zdrowsze niż tytoń. Ale nadal jest drażniący. I aż do ostatnich dziesięciu lat, naukowcom było bardzo trudno prowadzić badania kliniczne nad konopiami.

Prawda jest taka, że nie znamy długoterminowych skutków palenia marihuany. Niezależnie od tego, czy wybierzesz pre-roll, czy zapakowaną miskę. Wiemy jednak, że może być ona drażniąca dla płuc. Dlatego też pacjentom z problemami układu oddechowego nie zaleca się stosowania odmian nadających się do palenia. Lekarze sugerują zamiast tego nalewki lub kapsułki.

Dlaczego tak wiele osób preferuje marihuanę do palenia? Część z nich jest zakorzeniona w kulturze. Ale marihuana do inhalacji (vape lub bud) działa szybko. W mniej niż minutę możesz zacząć odczuwać efekty psychoaktywne. A dla pacjentów, którzy używają medycznej marihuany do leczenia objawów, nie trzeba czekać na ulgę.

Zrelaksowany, szczęśliwy i energiczny (bez uczucia senności) dzięki THC-O

Pacjenci posiadający kartę medyczną zawsze mają do wyboru wiele opcji. Mogą zażywać kapsułki lub nalewki, a niektóre stany zalegalizowały spożywanie narkotyków w postaci gum i cukierków. Istnieją jednak pewne ograniczenia w korzystaniu z nich. Kiedy podroby są połykane, tracą dużą część swojej mocy. I czasami mogą powodować senność.

Dzieje się tak, ponieważ kiedy przyjmujesz THC, twoja wątroba zaczyna pracować nad jego metabolizowaniem. To zmienia THC w 11-Hydroksy-THC. Nowy metabolit THC sprawia, że czujesz się zrelaksowany i senny. Ma on ogólny efekt uspokajający, co jest fajne, jeśli zmierzasz do łóżka. Ale nie tak wygodne, jeśli chcesz coś zrobić w ciągu dnia.

Istnieje powód, dla którego odmiany Sativa konopi przewyższają odmiany Indica na większości rynków. To dlatego, że odmiany Indica są znane z mocy uspokajania. Nawet hybrydy mogą zapewnić silniejszy efekt uspokajający, szczególnie u osób, które nie używały często marihuany. Natomiast odmiany Sativa zazwyczaj wywołują relaksujący i podniosły nastrój, bez uczucia uspokojenia.

Jako prekursor Delta-8 THC, THC-O ma zazwyczaj 3x większą moc niż Delta-9 THC. Jednak zażywanie THC-O może również dostarczyć psychodelicznych doznań. Niektórzy nazywają je podobnym do łagodnej Ayahuasca. Tak więc, prawdopodobnie nie jest to twoje zioło na dzień powszedni, ale na weekend.

Jak długo utrzymują się efekty THC-O?

Zanim THC-O może zostać wchłonięte, ludzkie ciało musi je odacetylować. Następnie staje się aktywowany. Trwa to od trzydziestu (30) minut do pełnej godziny. Czas wchłaniania jest dłuższy w porównaniu do konwencjonalnej marihuany do palenia. Ale haj ciała i psychoaktywne efekty THC-O również trwają dłużej.

Ponieważ stany zaczynają rozprawiać się z Delta-8 i zakazywać jej, przetwórcy ruszają do przodu z produkcją kart vape i zbiorników z THC-O. Spodziewajcie się, że wkrótce zobaczycie je w najbliższym punkcie sprzedaży. A przynajmniej dopóki stanowe i federalne organy regulacyjne nie sprzeciwią się im, tak jak to miało miejsce w przypadku Delta-8.