Hawaje otwierają się na jadalne produkty z marihuany

Hawaje otwierają się na jadalne produkty z marihuany

Posted by Nancy Moraa on 08/06/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

Na Hawajach zawsze istniał konflikt z prawem, jeśli chodzi o jadalne produkty. Przez pewien czas nie były one dozwolone w ramach oferty medycznej stanu, mimo że istnieje tam prężnie rozwijający się rynek medyczny.

10 lipca stanowa legislatura oficjalnie przyjęła ustawę, która legalizuje zioła. Produkty trafią na półki ośmiu licencjonowanych dyspenserów medycznej marihuany na wyspie. Jak tylko gubernator David Ige podpisze ustawę, wtedy stan uzyska dostęp do swojego rynku jadalnego.

"Przejście ustawy jest zwycięstwem dla 30,798 pacjentów z medyczną marihuaną", powiedział Randy Gonce, dyrektor programowy Hawaii Cannabis Industry Association, w komunikacie prasowym dotyczącym nowej ustawy.

"Koronawirus spowodował, że więcej pacjentów szuka połykanych form marihuany, aby zastąpić inhalację z powodu obaw o zdrowie płuc. Tak więc zatwierdzenie jadalnych produktów jest dobrą wiadomością. Hawaje dołączą teraz do 34 z 35 legalnych stanów konopi, które zezwalają na rekultywację materiału roślinnego konopi z powodów biotycznych, w określonych warunkach, na co zezwala DOH."

Karmy nie na liście na Hawajach

Za pierwszym razem, gdy Hawaje zalegalizowały, edibles nie były na liście zatwierdzonych produktów dyspensaryjnych. Ustawodawcy stanowi byli bardzo zaniepokojeni tym tematem. Obawiali się, że środki te mogą wywołać przedwczesną konsumpcję przez dzieci. Podstawowe kolory niektórych gumek i opakowań mogą wyglądać podobnie do cukierków.

Ale co skłoniło ich do ostatecznego uchwalenia ustawy? To fakt, że większość pacjentów preferuje spożywanie marihuany w formie kanapek. Dzieje się tak, ponieważ ma to holistyczne działanie. Spożywanie jest bezpiecznym sposobem przyjmowania, ponieważ nie wymaga palenia. Jest to również wygodniejsze, ponieważ jest dyskretne i nie wymaga żadnych akcesoriów.

Wyzwania ekonomiczne, przed którymi stoją Hawaje z powodu koronawirusa Novel Covid-19, są podobne do tych, z którymi boryka się każdy stan w Ameryce. Analitycy branży marihuany przewidują, że medyczna i rekreacyjna marihuana lub marihuana dla dorosłych znajdzie się na karcie wyborczej w listopadzie 2020 r. w każdym stanie, który nie został jeszcze zalegalizowany. Wpływy z podatków od sprzedaży marihuany pomogą wielu stanom przetrwać skutki ekonomiczne pandemii.

"Mieliśmy nadzieję, że ustawa dojdzie do skutku. Poważnie wątpiliśmy, że tak się stanie, biorąc pod uwagę okoliczności" - powiedziała Diana Hahn, dyrektor ds. komunikacji w hawajskiej dyspenserii Ethos, która przetrwała pandemię COVID-19. Dyspensarium zacznie oferować produkty jadalne i nadające się do picia, gdy ustawa wejdzie w życie. -Diana Hahn, dyrektor ds. komunikacji, Hawaiian Ethos

"Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkty jadalne zostaną wprowadzone na rynek na mocy nowych przepisów. Ustawa, która powinna zostać podpisana przez gubernatora, daje DOH możliwość tworzenia zasad dotyczących jadalnych produktów," powiedziała Hahn.

"Dopóki DOH nie wyda tych przepisów, dyspensaria nie będą mogły sprzedawać jadalnych produktów. Tak wielu naszych pacjentów zażądało jadalnych produktów", kontynuowała. "To wspaniale, że Legislatura usłyszała tę prośbę od wyborców i dostarczyła. Na stałym lądzie konopie stanowią znaczący i rosnący przychód dla dyspenserów. Wierzymy, że będzie to również prawdą na Hawajach."

Hawaiian Ethos jest pionowo licencjonowanym kultywatorem, przetwórcą i sprzedawcą detalicznym dispensary na Big Island na Hawajach. Posiadają dwa sklepy detaliczne w Kailua-Kona i Waimea.

Wydarzenia związane z reklamą marihuany

Oprócz tego, że ustawa ta zmieni zasady działania konopi indyjskich, umożliwi również nagłaśnianie wydarzeń edukacyjnych i naukowych związanych z konopiami indyjskimi. W przeszłości takie wydarzenia nie miały miejsca. Po tej ustawie, cannabis News USA będzie miało wiele działań do zgłaszania, które będą miały miejsce na Hawajach.

Stan Hawaje ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim osiągnie podobne kamienie milowe jak inne stany. Mimo to, dzięki wprowadzeniu ustawy, jest to wielkie zwycięstwo dla pacjentów w tym stanie. We wszystkich grupach wiekowych konsumentów, preferowanym wyborem są kapsułki. A zarejestrowani pacjenci na Hawajach chcieliby, aby jak najszybciej pojawiły się one w sklepach z medyczną marihuaną.