Dank Vapes na czele listy produktów związanych z uszkodzeniem płuc

Dank Vapes na szczycie listy wiązanych z uszkodzeniem płuc

Posted by Marihuana Doctors on 12/09/2019 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

CDC opublikowało listę 152 produktów vapingowych które były najczęściej powiązane z przypadkami uszkodzenia płuc po wapowaniu. Na czele listy liście znajduje się Dank Vapes, marka używana przez 56% pacjentów, którzy byli hospitalizowani z uszkodzeniami płuc związanymi z wapowaniem. Dank to pusty kartridż, który sprzedawca może napełnić, co czyni go bardziej podatnym na na manipulację. CDC zidentyfikowało związek chemiczny o nazwie octan witaminy E, stosowany jako zagęstnik w produktach vaping jako przyczynę zapalenia płuc.

Inne produkty znajdujące się na liście CDC to m.in. TKO (15%), Smart Cart (13%), Rove (12%), Dabwood (10%) i Brass Knuckles (10%). Podczas gdy Dank Vapes był najczęściej zgłaszane na północnym wschodzie i południu, pacjenci z zachodu najczęściej zgłaszali używanie marek TKO i Smart Cart, podczas gdy Rove był bardziej popularny na środkowym zachodzie. na Środkowym Zachodzie.

Niektóre z tych marek, jak TKO, są sprzedawane tylko sprzedawane tylko w stanach, w których zalegalizowano marihuanę. Jednak podróbki tych marek są są dostępne na terenie całego kraju, co utrudnia odróżnienie oryginałów od podróbek.

Do tej pory 2 291 pacjentów było hospitalizowanych, a 48 osób zmarło z powodu palenia, jak podaje CDC. Około połowa pacjentów to młodzi ludzie w wieku od kilkunastu do dwudziestu kilku lat. Agencja Agencja zaleca, aby nie używać żadnych elektronicznych papierosów ani vapów z marihuaną, zwłaszcza tych, które nie zostały zakupione w legalnych punktach sprzedaży.