Czy rozmawiałeś/aś z lekarzem o leczeniu ketaminą?

Czy rozmawiałeś ze swoim lekarzem o leczeniu ketaminą?

Posted by Lori Ann Reese on 07/30/2021 in Medycyna alternatywna

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Życie z przewlekłym zaburzeniem zdrowia psychicznego nie jest łatwe. Ale nie jesteś sam. Czy wiesz, że u ponad 51,9 miliona Amerykanów zdiagnozowano jedno lub więcej zaburzeń zdrowia psychicznego? Tak wynika z najnowszych statystyk Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH). A niektórzy pacjenci patrzą na ketaminę jako nową opcję terapeutyczną.

Prawie 1 na 5 Amerykanów, takich jak Ty, poszukuje odpowiedzi i nowych terapii, które mogą pomóc im w radzeniu sobie z objawami zdrowia psychicznego. Stworzenie strategii i planu leczenia wraz z lekarzem może pomóc w zmniejszeniu wpływu tych objawów na codzienne życie.

Ludzie, którzy zmagają się z zaburzeniami zdrowia psychicznego otrzymują konwencjonalne podejście do terapii, które nie zmieniło się zbytnio w ciągu ostatniego stulecia. Jest to połączenie leków na receptę i czasami psychoterapii. Ale terapia rozmową nie jest skuteczna, jeśli nie zajmiemy się podstawową przyczyną objawów. I właśnie dlatego tak wielu Amerykanów ma poczucie, że nie otrzymuje pomocy lub wyników, których potrzebuje.

Ketamina jest środkiem farmaceutycznym klasy klinicznej, który oferuje nowy horyzont leczenia dla pacjentów - szczególnie tych, którzy nie odnieśli sukcesu w leczeniu konwencjonalnym, takim jak antydepresanty i inne leki. Rząd federalny Stanów Zjednoczonych zalegalizował ostatnio ketaminę do użytku pozarejestracyjnego w leczeniu zdrowia psychicznego.

Zanim porozmawiasz ze swoim lekarzem o terapii ketaminą, dowiedz się więcej o tym leku, najnowszych badaniach klinicznych i niektórych rezultatach, jakie osiągnęli pacjenci. TripSitter.Clinic dzieli się niektórymi z najczęściej zadawanych pytań (FAQs) na temat ketaminy w leczeniu zaburzeń psychicznych.

1. Co to jest Ketamina?

Rząd federalny zalegalizował ją do użytku klinicznego lub farmaceutycznego off-label terapeutycznego. Przez ponad pięćdziesiąt lat, Ketamina była stosowana jako środek znieczulający do zabiegów chirurgicznych. Dzięki badaniom nad niektórymi korzyściami w leczeniu zdrowia psychicznego, może być przepisywana przez lekarza w leczeniu kilku zaburzeń, w tym depresji, OCD, przewlekłego bólu, zespołu stresu pourazowego i silnego lęku.

W niektórych badaniach klinicznych pacjenci, którzy otrzymali dawkę Ketaminy, zauważyli zmniejszenie objawów depresji i lęku nawet o 50% lub więcej. W przeciwieństwie do innych leków psychotropowych, takich jak antydepresanty, Ketamina może mieć długotrwały efekt. Leki na receptę na objawy zdrowia psychicznego mogą przestać działać, gdy lek nie jest już w systemie pacjenta lub w jego krwiobiegu. Jednakże pacjenci otrzymujący leczniczą Ketaminę mogą, zgodnie z badaniami klinicznymi, nadal korzystać z łagodzenia objawów nawet po ustąpieniu działania Ketaminy.

Ketamina jest pochodną cykloheksanonu, który ma właściwości zarówno przeciwbólowe, jak i znieczulające. Naukowcy nadal nie są pewni, jak to działa, ale wiedzą, że działa ona hamująco na wychwyt amin biogennych, wiąże się z receptorami opioidowymi i pomaga zmniejszyć stężenie NMDA (N-metylo-D-asparaginianu) w celu zmniejszenia bólu.

Ketamina blokuje również glutaminian, który jest ważną cząsteczką neuroprzekaźnika, która jest obecna w ponad 90% funkcji mózgu. Glutaminian wysyła sygnały do innych komórek w ośrodkowym układzie nerwowym. A niektóre z tych sygnałów są odpowiedzialne za pamięć i emocje.

Ketamina w zastosowaniu chirurgicznym może pomóc ludziom zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach przed lub po operacji. Osoba nie zapomina o tych zdarzeniach, ale raczej jest w stanie przetworzyć doświadczenie ze spokojem. I ten sam mechanizm wydaje się pomagać ludziom, którzy mają PTSD i inne ciężkie rodzaje traumy.

(Deposit Photos)

2. Jak podaje się ketaminę pacjentowi?

Istnieje wiele różnych sposobów, w jakie pacjent może otrzymać leczenie Ketaminą. W klinice, pod nadzorem lekarza, Ketamina może być podawana w zastrzyku domięśniowym. Jest to jednak kosztowne dla pacjentów i może być niewygodne dla osób, które nie lubią igieł.

Najłatwiejszą, najbardziej przystępną opcją dla pacjentów jest otrzymywanie Ketaminy poprzez dawkowanie doustne. Jest to mała, odmierzona dawka Ketaminy, która jest połykana. Inną zaletą dawkowania doustnego jest to, że kiedy Ketamina przechodzi przez przewód pokarmowy, zmniejsza psychodeliczne działanie leku. To również sprawia, że jest to bardziej komfortowe dla pacjentów, moderując wpływ leku, dzięki czemu jest to bardziej łagodne, ale skuteczne leczenie.

3. Jak uzyskać receptę na Ketaminę Specjalną do Zastosowań Klinicznych?

Nie każdy lekarz będzie miał dostępną Ketaminę dla pacjentów. Ponieważ Ketamina jest nową, przełomową terapią, pacjenci mogą mieć trudności ze znalezieniem lekarza, który będzie im ją przepisywał. W TripSitter.Clinic posiadamy lekarzy członków od wybrzeża do wybrzeża, którzy mają doświadczenie w medycynie alternatywnej.

Pacjenci, u których zdiagnozowano kwalifikujące się schorzenie, mogą skonsultować się z jednym z naszych lekarzy członkowskich, aby dowiedzieć się, czy leczenie Ketaminą może przynieść ulgę i przynieść rezultaty.

4. Jakie objawy może leczyć Ketamina?

Lekarze w Stanach Zjednoczonych są prawnie upoważnieni do przepisywania Ketaminy dla różnych potrzeb zdrowotnych i psychicznych. Szacuje się, że u 16,1 miliona dorosłych Amerykanów zdiagnozowano Duże Zaburzenia Depresyjne (MDD).

Ponad 60% osób z MDD nie odczuwa poprawy objawów po zastosowaniu leków antydepresyjnych. A aż u jednej trzeciej osób rozwija się depresja oporna na leczenie, w której nic nie przynosi ulgi w ciężkiej depresji.

Może być również przepisywany terapeutycznie w celu leczenia:

  • Lęk kliniczny
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD)
  • Zaburzenia stresowe pourazowe
  • Przewlekły ból

Istnieją dwie kategorie kliniczne zaburzeń zdrowia psychicznego; Any Mental Illness (AMI) i Serious Mental Illness (SMI). Pacjenci, u których zdiagnozowano AMI, mogą osiągnąć rezultaty dzięki innym tradycyjnym metodom leczenia. Ale osoby z SMI może nie reagować na inne rodzaje leczenia. I dlatego lekarze mogą stworzyć długoterminowy plan leczenia dla pacjentów z poważnymi problemami zdrowia psychicznego.

Znajdź lokalnego lekarza, który przepisuje Ketaminę

Pierwszym krokiem do poznania terapeutycznej Ketaminy jako opcji leczenia jest rozmowa z lekarzem prowadzącym. TripSitter.Clinic codziennie rejestruje lekarzy, którzy są gotowi pomóc swoim pacjentom w bezpiecznym stosowaniu Ketaminy w leczeniu przewlekłego bólu i potrzeb związanych ze zdrowiem psychicznym. Wypełnij poniższy formularz i uzyskaj połączenie z lokalnym lekarzem prowadzącym.

Zabiegi mogą nie być obecnie dostępne w Twojej okolicy. Jeśli TripSitter.Clinic nie ma obecnie lekarza w Twojej okolicy, możemy dodać Cię do naszej listy oczekujących i powiadomić Cię o tym.

Kliknij, aby odwiedzić TripSitter.Clinic i umówić się na domową terapię ketaminą pod nadzorem lekarza.