Dawkowanie oleju z konopi u dzieci i osób starszych

jak dawkować olej z konopiNa samym początku warto mieszać około 1 gram oleju z konopi z olejem organicznym w ilości około 20 ml, najlepiej z olejem kokosowym. Oleje powinny być dobrze zmieszane, dlatego powinnismy rozpuścić olej kokosowy i umieścić w strzykawkach. Następnie w słoiku, który jest na podgrzewanym garnku z wodą można wstrzyknąć olej kokosowy oraz 1 ml oleju z konopi i wszystkie razem wymieszać, gdy wszystko się nasyci, przybierze kolor jasnozielony. Dochodzi w tym momencie do połączenia pomiędzy kanabinoidami a tłuszczami, które znajdują się w oleju kokosowym. Następnie można mieszankę nabrać do strzykawki w ilości 10 ml. Tak rozcieńczony olej z konopi na pewno nie zostanie przez nas przedawkowany.

W kapsułce również jest około gram substancji. Stosować powinno się dwa razy dziennie właśnie 1 gram. Należy tak przyjmować lek do czasu, gdy zauważymy większą odporność na jego działanie. Dawkę powinno się zwiększać najczęściej co tydzień. W drugim tygodniu można już uzyć 1 gram oleju konopnego na 10 gram oleju kokosowego. W ten sposób dostaniemy w gramie około 0,1 g oleju konopnego. Powoli wprowadzać będą się do organizmu większe ilości leczniczej substancji. Taką dawkę stosować można również dwa razy dziennie. Jest to droga, w ramach której stopniowo można zwiększać dawkę aż do otrzymania 1 grama oleju dziennie. Potem należy zmniejszać nieco dawkę przez następne dwa tygodnie. W pierwszym miesiącu powinno dojść do tego, że 1 gram oleju konopnego spożywany codziennie będzie tolerowany przez organizm. Jeśli stan jest ciężki nie trzeba się do jednego grama ograniczać. Olej kokosowy najlepiej nadaje się do rozcieńczania. Gdy go nie mamy można również wykorzystać olej z pestek winogron czy też oliwę z oliwek. Raczej nie powinno się stosować oleju, który powstaje z modyfikowanej żywności.

Sposoby podawania

jak podawać olej z konopiOlej jest substancją gęstą i przy zmniejszonych temperaturach może być trudny do wyciśnięcia. Dlatego wtedy tubę należy włożyć na chwilę do ciepłej wody. Jednak gorąca tuba może sprawić, że wyciśnie się zbyt dużo oleju, dlatego trzeba to robić delikatnie. Wystarczy tylko mała kropla, po której można się napić herbaty, ponieważ wtedy można zmniejszyć smak oleju. Warto tak robić co kilka dni zwiększając dawkę systematycznie. Olej można stosować w kapsułkach albo na ziarnku ryżu. Olej będzie obniżał ciśnienie, dlatego jeśli bierzemy leki na ciśnienie można będzie je odstawić. Nie można stosować obu leków razem. Trzeba się wykazać odpowiednią ostrożnością.